MMTh - 4 million exports - July 2019

Společnost Mitsubishi Motors Corporation (MMC) oznámila, že její export vozidel z Thajska dosáhl objemu 4 milionů kusů. Dosažení tohoto milníku bylo slavnostně oznámeno v Laem Chabang (provincie Chonburi). Společnost Mitsubishi Motors Thailand (MMTh), thajská dceřiná firma MMC, provozuje tři závody na výrobu automobilů a motorárnu v provincii Chonburi. Jedná se o největší výrobní centrum Mitsubishi mimo území Japonska.

Společnost Mitsubishi zahájila své aktivity v Thajsku již v roce 1961 a stala se první automobilkou, která odsud v roce 1988 začala vyvážet automobily. Vloni pak exportovala bezmála 80% ze 440 000 zde vyrobených vozů – včetně předpřipravených montážních sad určených k lokálnímu sestavení v zahraničí.

MMTh nyní zaměstnává přes 7000 lidí v přímém pracovním poměru a tisíce dalších osob prostřednictvím subdodávek.

„Thajsko je důležitým centrem Mitsubishi Motors v rámci regionu ASEAN,“ uvedl Osamu Masuko, předseda MMC. „Kromě přínosů pro celý region prostřednictvím našeho podnikání, jako je nabídka produktů dle požadavků jednotlivých zemí, zaměstnanosti, rozvoje lidských zdrojů, investic a lokální výroby a vývozu, jsme dokázali místním komunitám pomáhat i prostřednictvím firemních občanských aktivit. V rozvoji našich činností v regionu ASEAN budeme pokračovat, abychom ještě více přispěli k řešení sociální problematiky.“

Thajsko zůstává důležitým centrem celosvětových aktivit Mitsubishi Motors. Tento milník není završením strategického směru, ale bodem, z nějž bude společnost i nadále růst. Zasazení MMC o rozvoj aktivit v Thajsku je stabilní a pevné. MMC bude v Thajsku i nadále posilovat své činnosti coby klíčový hráč v regionu ASEAN, který je pevným základem jejího podnikání.