Mitsubishi na Pařížském autosalonu 2016: koncept GT-PHEV Concept

Autor: Tisková zpráva - 19. 9. 2016


Společnost Mitsubishi Motors Corporation (MMC) oznámila na letošním autosalonu v Paříži světovou premiéru SUV příští generace, koncepčního modelu MITSUBISHI GT-PHEV Concept. Koncept pohání propracovaný systém plug-in hybrid EV (PHEV) s trojicí elektromotorů, jenž je výsledkem vlastního vývoje MMC. Hlavní exponát na stánku MMC bude založen na myšlence vozu schopného překonávat velmi dlouhé vzdálenosti v různém terénu. Studie MITSUBISHI GT-PHEV Concept společně s různými hybridními vozy s technologií Plug-in (PHEV) a čistými elektromobily (EV) má zhmotňovat klíčový motiv expozice MMC: „Driving Beyond – A jedeme dál: SUV a elektrický pohon opět o krok kupředu.“

Společně se studií MITSUBISHI GT-PHEV Concept se na stánku MMC bude prezentovat i kompaktní SUV MITSUBISHI eX Concept poháněné systémem elektrického pohonu příští generace, stejně tak jako vozy Outlander a Outlander PHEV v evropském provedení pro rok 2017.

Outlander nabízí novou podlahovou konzolu a kvalitnější ozdobné obložení interiéru, stejně tak jako systém zmírňování následků čelní kolize od MMC, nyní i s funkcí detekce chodců, dále systém pro sledování mrtvých úhlů (BSW) a další vyspělé systémy aktivní bezpečnosti. Outlander PHEV kromě toho nabídne režim EV Priority, který upřednostňuje jízdu s pohonem pouze na elektřinu; vůz používá stejné vyspělé systémy aktivní bezpečnosti jako Outlander.

mitsubishi-gt-phev-concept-01

MITSUBISHI GT-PHEV Concept: Základní informace

Koncepční model MITSUBISHI GT-PHEV Concept je exkluzivní SUV příští generace, které se snadno vypořádá
s různým terénem. Vůz prezentující nejnovější designový jazyk společně s vyspělými elektronickými systémy
a technologiemi řízení pohonu všech kol od MMC umožňuje řidiči sebejistou jízdu i za nepříznivých jízdních podmínek. Probouzí řidičovu zvědavost a jeho touhu po dobrodružstvích s chutí jet ještě dál, prozkoumat něco, co dosud nikdy nezakusil.

Co do celkového pojetí lze MITSUBISHI GT-PHEV Concept charakterizovat jako „ground tourer“ – tedy vůz určený k překonávání dlouhých vzdáleností v různém terénu – zhmotňující funkční krásu, široké možnosti, plastickou dynamiku a japonské řemeslné zpracování.

Pro přední partie s energickým vzhledem je typická koncepce „dynamického štítu“ MMC, která má vyjadřovat jedinečnou ochranu pro cestující i samotné vozidlo. Při pohledu z boku pak MITSUBISHI GT-PHEV Concept používá horizontální křivky, které vyjadřují exkluzivní ztvárnění SUV a mimořádnou stabilitu tohoto vozidla. Výrazné atletické tvary působí dojmem, jako by byl automobil vyřezán z jediného kusu oceli. Karoserie se chlubí vytříbeným stylem, z nějž čiší plastická dynamika s akcentem na přesné provedení detailů.

Na palubě koncepčního modelu MITSUBISHI GT-PHEV Concept zaujme horizontálně tvarovaná přístrojová deska, která se podílí na prostorném interiéru a pomáhá řidiči okamžitě rozpoznat odlišný přístup typický pro tento vůz. Přístrojový štít s vysokým středovým panelem připomíná kokpit, jenž se ovíjí kolem posádky a zprostředkuje pocit klidu a bezpečí. Bohatá aplikace čalounění z pravé kůže v odstínu Burgundy, sladěného s odstínem laku střechy vozu, je dalším detailem vypovídajícím o vytříbeném a pohodlném prostoru pro posádku.

Z pohledu technologií je zajímavý vyspělý systém pohonu PHEV s trojicí elektromotorů od MMC, jenž kromě mimořádně příznivých ekologických parametrů nabízí i špičkové jízdní schopnosti, díky kterým může řidič bez ohledu na úroveň svých dovedností s jistotou překonávat neznámé úseky za jakéhokoli počasí a stavu vozovky, a vychutnávat si přitom příjemné zážitky za volantem vozu.

Uvedená soustava pohonu PHEV zahrnuje vysokokapacitní akumulátor příští generace, tři vysoce výkonné
a úsporné elektromotory a spalovací motor navržený speciálně pro systém PHEV s ohledem na co nejúčinnější produkci elektrické energie a jízdní schopnosti. Použitá kombinace je díky svému údernému zátahu pro tento „ground tourer“ ideální, neboť zaručuje pohodlnou jízdu i na dlouhých cestách s dojezdem 120 kilometrů čistě na elektřinu;
v hybridním režimu činí dojezdová vzdálenost dokonce přes 1200 km. Hnací ústrojí s trojicí elektromotorů (jeden vpředu, dva na zadní nápravě) přináší zásadní zlepšení schopností stálého pohonu všech kol a integrovaného stabilizačního systému S-AWC (zkr. Super-All Wheel Control) od Mitsubishi Motors, což tomuto konceptu dovoluje dosahovat zcela nové úrovně jízdní stability.

MITSUBISHI GT-PHEV Concept nabízí i nejmodernější technologie on-line propojení vozidla, čímž využívá své schopnosti a funkční potenciál skutečně naplno. Uvedené technologie poskytují vozu informace o trase, data o počasí nebo informace o stavu vozovky, získávané pomocí informačních sítí a palubních senzorů i kamer. Vůz je díky tomu schopen přesně regulovat spotřebu energie (elektřiny i paliva) a řídit systém pohonu všech kol v souladu s aktuální jízdní situací.

mitsubishi-gt-phev-concept-02

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru