Minulý týden oběhla svět informace o tom, že Mitsubishi navzdory dřívějším zákulisním informacím nechystá nástupce legendárního Lanceru Evolution, který se vyrábí od roku 1992 a aktuálně se prodává v X. verzi. Mělo by skončit už koncem tohoto roku.

Teď se vyrojily opět nepotvrzené zákulisní informace o tom, že by EVO mohl nahradit model 3000 GTX. Mělo by jít osportovní kupé s usazením 2+2 a jak je v dnešní době moderní (viz LaFerrari nebo Porsche 918 Spyder), s největší pravděpodobností dostane hybridní pohonné ústrojí.

Lance Bradley, výkonný ředitel Mitsubishi Motors UK, prozradil pro magazín Auto Express, že je vcelku pravděpodobné, že se na trh dostane nové vysoce výkonné coupé, které bude menší než současné EVO. Ve hře je i verze coupé 2+2. Odcházející Lancer Evolution X sdílí podvozkovou platformu s modelem ASX, takže je možné, že nové Coupé dostane tentýž základ.

Mitsubishi dále prozradilo, že se zaměří na „zelenost“ nového sporťáku. Důkazem budiž prohlášení, že když dokáží vyrobit SUV, které do vzduchu vypouští jen 44g/km CO2, pak není problém, aby vyrobili i takový sporťák. No, jsme na to opravdu zvědaví…

 mitsubshi-lancer-evo-x-3000-gtx