Koncem minulého týdne vydal policejní prezident Jan Švejdar na svém Twitteru prohlášení, v němž nedoporučil standardní silniční policejní kontroly. Podle něj to v současnosti není moc bezpečné ani pro řidiče, ale samozřejmě ani pro policisty. Je sice pravdou, že při jakémkoliv podobném kontaktu už musíme nosit roušky, což samozřejmě platí i pro policisty, ale ty doma vyráběné, které má většina lidí, rozhodně nejsou 100% účinné.

Policie sice nemusí nutně provádět silniční kontroly, ale připomněla, že v ulicích vidět bude

Vláda také vyhlásila karanténu, která se nevztahuje jen na cesty do práce, na nákup, k lékaři nebo za rodinou. Ministr vnitra Jan Hamáček ale není spokojen s tím, kolik řidičů se pohybuje po silnicích. Myslí si, že ne všichni vládní nařízení dodržují a mohou jezdit zbytečně. Proto na čtvrteční tiskové konferenci, věnované dalším vládním opatřením a nařízením prohlásil, že už je v kontaktu s policejním prezidentem. Požádal ho prý o návrat policistů na silnice. Byť možná jen dočasný.

Přečtěte si také:  I letos je v plánu policejní akce Speed Marathon. Policisté znovu prosí veřejnost o tipy, kde by měla měřit

Konkrétně zmínil nadcházející víkend, ale jedním dechem dodal, že se řidiči rozhodně nemusejí obávat žádných velkých policejních manévrů. To rozhodně není to, co po policejním prezidentovi chce. Jen by rád, aby i řidiči dodržovali státem nařízenou karanténu a opravdu vyráželi na silnice jen v případě nutnosti.

Přidat komentář