Ministr vnitra si myslí, že řidiči jezdí zbytečně. Chce zpět policejní kontroly. Už tento víkend

Autor: Radim Plachý - Zdroj: MVČR - Foto: Policie ČR - 19. 3. 2020


Koncem minulého týdne vydal policejní prezident Jan Švejdar na svém Twitteru prohlášení, v němž nedoporučil standardní silniční policejní kontroly. Podle něj to v současnosti není moc bezpečné ani pro řidiče, ale samozřejmě ani pro policisty. Je sice pravdou, že při jakémkoliv podobném kontaktu už musíme nosit roušky, což samozřejmě platí i pro policisty, ale ty doma vyráběné, které má většina lidí, rozhodně nejsou 100% účinné.

Policie nebude provádět silniční kontroly. Jsou to bagatelní činy

Vláda také vyhlásila karanténu, která se nevztahuje jen na cesty do práce, na nákup, k lékaři nebo za rodinou. Ministr vnitra Jan Hamáček ale není spokojen s tím, kolik řidičů se pohybuje po silnicích. Myslí si, že ne všichni vládní nařízení dodržují a mohou jezdit zbytečně. Proto na čtvrteční tiskové konferenci, věnované dalším vládním opatřením a nařízením prohlásil, že už je v kontaktu s policejním prezidentem. Požádal ho prý o návrat policistů na silnice. Byť možná jen dočasný.

Konkrétně zmínil nadcházející víkend, ale jedním dechem dodal, že se řidiči rozhodně nemusejí obávat žádných velkých policejních manévrů. To rozhodně není to, co po policejním prezidentovi chce. Jen by rád, aby i řidiči dodržovali státem nařízenou karanténu a opravdu vyráželi na silnice jen v případě nutnosti.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru