V souvislosti s dnes velmi diskutovanou elektromobilitou se často skloňuje jedna pro tyto vozy velmi podstatná věc. A tou je dojezd elektrických aut. Automobilky se předhánějí v tom, jak se dojezd jejich modelů neustále prodlužuje a zlepšuje. Přesto je ale i na našem trhu elektrické auto, které má dojezd absolutně minimální. Jenomže co ztrácí na tomto poli, dohání svým vpravdě neotřelým vzhledem.

Stal se v úterý před devátou večerní ve Strahovském tunelu, kdy řidiči malého elektromobilu došla veškerá elektrická energie. Okamžitě se tak stal neosvětlenou překážkou provozu, ale naštěstí řidiče napadlo zavolat policii. Tím ovšem jeho patálie jen začaly.

Po příjezdu policie, která úmrtní místo francouzského městského auta označila majáky, byla na místo povolána odtahovka. Jenomže odjela s prázdnou, protože se ukázalo, že tenhle prcek kromě energie nemá ani tažné oko a nebylo ho tedy na tu odtahovku za co dostat.

Přečtěte si také:  Volkswagen slibuje projekt Trinity: Sedan s dlouhým dojezdem a extrémně rychlým nabíjením už v roce 2026

Fakt prekérní situaci nakonec vyřešil silný policista, který prostě autíčko vytlačil z tunelu a s pomocí majitele jej dostal až na blízké parkoviště. Jeho kolega jej mezi tím jistil v autě s majáky, aby pokud možno zcela eliminoval možnost případné nehody. A něco nám říká, že se také královsky bavil.