MINI také bojuje s dlouhými dodacími lhůtami. Ti, kteří čekají opravdu dlouho, dostanou puzzle v životní velikosti

Od Radim Plachý | Zdroj a foto: MINI - 28. 6. 2022


Současná doba je ve výrobě aut hodně náročná. Posledních pár let úřadoval koronavirus a následně začala v Evropě válka. Automobilky navíc mají nedostatek čipů, dílů a někde i pracovníků. To vše vede k velmi dlouhých čekacím dobám na auto, které se u některých modelů dostávají i na více než rok.

Problém dlouhých čekacích lhůt postihl asi každou automobilku, MINI nevyjímaje. A jeho americké zastoupení se rozhodlo, že ty, kteří čekají už opravdu dlouho, zkusí uchlácholit vpravdě netradičním dárkem. Jde o puzzle, z nichž postavíte MINI v životní velikosti.

Přečtěte si také:  MINI vysvětluje příběh zelené barvy British Racing Green

Přesné rozměry americké zastoupení MINI neprozradilo, ale místo toho ukázalo fotku, jak celá skládačka vypadá ve složeném stavu. A zjevně zabírá jednu standardní garáž, takže jde o zábavu na hodně dlouhých (a nejspíš nejen zimních) večerů.

Puzzle vytvořila reklamní agentura Pereira O’Dell, která jej pojmenovala „we’re-working-hard-to-get-you-your-car, waiting-is-the-worst, in-the-meantime-happy-puzzling Mini puzzle.“, tedy v překladu něco jako „tvrdě pracujeme na tom, abychom vám dodali vaše auto. Čekání je to nejhorší, tak si v mezičase užijte skládání Mini puzzle.“

Přečtěte si také:  MINI Cooper S Cabrio představen ve speciální edici Resolute Edition

Automobilka nijak nespecifikovala ty, kterým bude tato obrovská skládačka poslána. Mnoho takových čekajících zákazníků asi nebude, ale ani ti ostatní nemusí smutnit. Dostanou také puzzle, ačkoliv tedy v běžné velikosti. Rah Mahtani, jeden z manažerů amerického zastoupení značky k tomu řekl: „Puzzle jsou jedním ze způsobů, jak dáváme Mini komunitě najevo, že si moc vážíme toho, že majitelé čekají na svá objednaná auta.“