MINI Rauno Aaltonen: Limitovaná edice vozů MINI se srdcem závodníka

Autor: Pavel Srp - 14. 3. 2012


MINI si připomíná žijící legendu automobilových soutěží a představuje speciální limitovanou edici, jejíž inspirací se stal Rauno Aaltonen, slavný vítěz Rallye Monte Carlo s historickým vozem Mini.

Rok 1967 se stal rozhodně neslavnějším v dějinách původního Mini. Finský jezdec Rauno Aaltonen dojel s Mini Cooper S vítězně do cíle extrémně náročné legendární Rallye Monte Carlo. Další vozy Mini tehdy obsadily i druhé a třetí místo na stupních vítězů. Dnes má tento „profesor rallye“ svoji vlastní jezdeckou školu. Zákazníci mohou mít speciální sérii modelu MINI Cooper nebo MINI Cooper S, vytvořenou v duchu této legendy motoristického sportu.

Speciální edice MINI Rauno Aaltonen disponuje množstvím specifických prvků, které ji okamžitě identifikují a navodí tu správnou atmosféru automobilových soutěží. Základem je červená barva exteriéru. S ní nápadně kontrastují atraktivní bílé 17palcové disky kol z lehké slitiny „Infinite Stream Spoke“. V kontrastní bílé barvě je lakovaná i střecha vozu, vnější kryty bočních zrcátek a u modelu MINI Cooper S rovněž lemování nasávacího otvoru na kapotě motoru. Do bílé barvy jsou laděné také neodmyslitelné sportovní pruhy na přední kapotě, na zádi i bocích, a to s naznačením typicky sportovního motivu šachovnicové vlajky. Bílá barva a červený motiv pruhů se šachovnicí a nápisem „Special Edition“ zdobí i mřížky na bočních ukazatelích směru. Nepřehlédnutelným doplňkem této speciální edice jsou v doplňkové dálkové světlomety, která jsou nejen inspirována světly ze světa rally, ale jsou i užitečným funkčním doplňkem.

Kontrasty červené a bílé barvy dotvářejí i charakter a atmosféru interiéru vozidla. Výrazný červený prvek se nachází na vnitřní části spodku věnce koženého volantu. Na spodním rameni jej ještě doplňuje červená šachovnice a nápis „Special Edition“. Červená a bílá nechybějí ani na designovém i funkčním ústředním prvku přístrojové desky: na velkém centrálním rychloměru, jehož pozice se nezměnila od dob klasického Mini a slavné sportovní éry před více než půl stoletím. Bílou plochu stupnice s černým číselníkem lemuje výrazný vnější červený prstenec. Exkluzivní poctou pro Rauno Aaltonena je grafický prvek s jeho podpisem v dolní části rychloměru.
Rauno Aaltonem nezískal svoje přezdívky „létající Fin“ nebo „profesor rally“ bez zásluh. Jeho styl jízdy a úspěchy na sportovním poli v minulém století ho neodmyslitelně řadí do motoristické síně slávy. Kromě obdivuhodných vítězství s Mini krotil tratě automobilových soutěží v neuvěřitelných 127 zemích světa.

Své bohaté zkušenosti předal Rauno Aaltonen i následujícím generacím. Aktuálně je zúročuje ve vlastní jezdecké škole jeho syn Tino Aaltonen. Oceněním kvalit moderního MINI je i jeho zařazení do výukové flotily této školy, a to ve verzi John Cooper Works.
Limitovanou edici MINI Rauno Aaltonen je možné v ČR objednat již nyní u autorizovaných prodejců MINI v Praze a Brně.

[nggallery id=523]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru