MINI postaví limitovanou edici 100 kusů JCW Challenge: nebudou však mluvit česky – foto

Autor: Jan Karlík - 19. 6. 2016


MINI John Cooper Works je hothatch, který už ve svém základním provedení rozhodně stojí za povšimnutí. Proto limitovaná edice s názvem JCW Challenge musí zaujmout každého komu tyhle kapesní raketky něco říkají. Bohužel to je však dokonalý a určitě ne první příklad vozu, který se na naše silnice nepodívá. Extrémně limitovaná edice o 100 kusech nabídne pouze pravostranné řízení a všechny vozy zůstanou v domácí Velké Británii.

MINI JCW Challenge 5

Provedení Challenge poznáte podle výrazně zvětšených přívodů vzduchu v předním nárazníku, které přináší čerstvý vzduch k brzdám a k motoru. Pod kapotou však bije totožné srdce – dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec, který nabídne výkon 231 koní (170 kW) a 320 Nm točivého momentu. Takové hodnoty stačí k akceleraci na 100 km/h za slušných 6,3 sekundy a maximální rychlosti 246 km/h. Pokud máte pocit, že to není až taková paráda, nejste úplně daleko od pravdy. Dynamické parametry jsou totiž naprosto shodné se základní verzí JCW. Čím je tedy limitovaná edice tak zajímavá?

Jedná se především o úpravy na podvozku. Provedení Challenge dostalo plně stavitelné tlumiče Nitron NTR R1, mezi předními koly se nově nachází samosvorný diferenciál od známé firmy Quaife, který je napřímo spojený se šestistupňovou manuální převodovkou. Automat tady nehledehte. Ve standardu Challenge vyjíždí na lepivých pneumatikách Michelin Pilot Sport Cup 2 o rozměru 215/45 R17 obuté na kolech od Team Dynamics Pro Race. Tohle spojení tu není jen tak ze srandy, nebo kvůli designu. Pneumatiky a lehká kola ušetří 2,5 kilogramů hmotnosti a to na každém kole! Nové jsou také brzdy Brembo s vrtanými kotouči o průměru 330 milimetrů, do kterých se zakusují čtyřpístkové třmeny. Základní cenovka byla stanovena 32 tisíc liber (cca 1,1 milionu korun), ale ta vás stejně trápit nemusí. Všech 100 kusů bude brázdit britské ostrovy.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru