Německou tuningovou společnost AC Schnitzer budete znát zejména jako úpravce vozů s modro-bílou vrtulkou ve znaku. Nicméně pokud znáte poměry, které panují právě mezi BMW a britským MINI, nemůže vás překvapit, že pozornost pánů ze Schnitzeru zavítá občas také tímto směrem. Jejich posledním dílem je ještě více upravené MINI JCW.

MINI JCW AC Schnitzer 1

Prozatím poslední generaci MINI John Cooper Works pohání poměrně potentní dvoulitrový čtyřválec s výkonem 231 koní (170 kW). Pomocí poměrně jednoduchých úprav, které se nesou v duchu instalace nové řídící jednotky motoru, dostanete za pomoci společnosti AC Schnitzer maximální výkon 265 koní (195 kW). V nabídce mají také úpravy pro jiné než nejsilnější specifikace. Váš sériový Cooper tak může mít místo 100 kW výkon 125 kW (170 koní), verze S pak dostane výkonovou injekci ze 141 na 173 kW (235 koní).

Úpravce nezůstal pouze u přehrávání softwaru. Pokud si budete přát, mohou vám nainstalovat také nový výfukový systém s režimem Track Mode, který disponuje rádiově řízenou klapkou. V nabídce se spolu s vyšším výkonem objevují také sportovní pružiny, které byly prý odladěné na Nürburgringu. To jen kdybyste chtěli vaši páteř ještě o něco více poškodit… 😉

Po designové stránce nečekejte žádné velké změny. Typická pro tohoto úpravce jsou 19″ litá kola s pětipaprskovým designem. Zakázkové lakování je samozřejmostí a vedle velkého množství barev můžete volit tradičnější antracitové provedení a nebo stříbrno-černou kombinaci. JCW svým vzhledem zaujme už v sériovém provedení. Nicméně v tomto případě můžete vidět decentní splitter. Zbytek karoserie pak ozvláštňují polepy. Veškeré úpravy jsou k dispozici nejen pro kabriolet, ale také pro klasický hatchback a dokonce i verzi Clubman.