MINI Cooper S Clubman Final Edition

MINI Cooper S Clubman Final Edition je 1969kusová série ke konci produkce

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: MINI - 24. 3. 2023


V roce 1969 se představil první model Mini Clubman s jasným poselstvím, které designér Roy Haynes vyjádřil těmito slovy: „Odstranili jsme dojem, že funkční věci musí být jen ošklivé.“ Výjimečný stylový vůz způsobil v letech 1969 až 1981 svými charakteristickými dělenými zadními dveřmi. Model Mini Clubman si tehdy podmanil automobilový trh jako kombi s dlouhým rozvorem a prodlouženou karoserií typu shooting brake.

Nová generace z roku 2007 představila MINI Clubman s moderní interpretaci klasické koncepce shooting brake. Pro přístup na zadní sedadla sloužily jen jedny dveře na pravé straně vozidla, které se otevíraly směrem dozadu. Se třetí generací modelu z roku 2015 se MINI Clubman opět zvětšil na 4,25 metru a stal se prostornějším a pohodlnějším díky delšímu rozvoru a dvěma plnohodnotným zadním bočním dveřím.

Spolu s unikátními dělenými zadními dveřmi zůstává MINI Clubman doposud jedním z nejuniverzálnějších modelů značky MINI. Prostorný nakládací otvor usnadňuje přístup do zavazadlového prostoru, který aktuálně pojme až 1250 litrů. Verze Final Edition, ze které vznikne pouhých 1 969 kusů, odkazuje na rok, ve kterém vznikl legendární model Mini Clubman a spojuje specifickou tradici značky s exkluzivními designovými prvky a nenapodobitelnými vlastnostmi.

Nejexkluzivnější svého druhu

Verze MINI Cooper S Clubman Final Edition o výkonu 131 kW/178 koní spojuje jízdní dynamiku, styl a komfort. V rámci speciální edice je k dispozici v barvách bílá Nanuq White, černá Enigmatic Black a stříbrná Melting Silver a zákazníci si mohou objednat vůz ve verzích Cooper a Cooper S, v nabídce se nacházejí i příslušné dieselové varianty, případně is pohonem všech kol. Limitovaná edice s charismatickými detaily v měděné barvě Shimmer Copper odkazuje na historii designu výjimečně všestranného automobilu. Okraje a horní třetina příčky masky chladiče jsou v přitažlivé barvě edice, stejně jako pro model typické prvky MINI Cooper S Blade a boční lišty. Grafický vzor na 18palcových discích kol z lehké slitiny ve 2barevném provedení Final Edition Spoke dostal povrchovou úpravu tónovaným čirým lakem připomínajícím měď, který dodává odstínu elegantní třpytivou hloubku.

Prodlouženou karoserii ikonického konceptu shooting brake zvýrazňují ve spodní části bočních dveří úzké linie typické pro značku MINI. Nacházejí se také na straně spolujezdce, na kapotě a na pravé straně dělených dveří.

Třpytivý nápis Final Edition elegantně označuje speciální edici, stejně jako plaketa s označením 1 z 1 969 na boku C-sloupku. Zadní světla s grafikou vlajky Union Jack odkazují na britský původ modelu MINI Clubman.

Exkluzivní prvky výbavy v interiéru

Interiér modelu MINI Clubman Final Edition zdůrazňuje exkluzivní auru limitované speciální edice se spoustou prvků výbavy. Například prahové lišty s nápisem Final Edition, specifickým pro tuto edici, který se nachází také na spodním rameni pohodlného sportovního koženého volantu v provedení napa, vytvářejí v modelu této edice speciální atmosféru. Pohodlná kožená sportovní sedadla MINI Yours s nastavitelnou opěrkou stehen a všitým odznakem jsou vyhotovena v hnědé barvě Dark Maroon. Stylově je doplňuje vložka z látky Piquet antracitové barvy a modré kontrastní prošívání.

V kokpitu jako první upoutá tmavé obložení palubní desky na středovém přístrojovém panelu orámované ozdobnými lištami v matné třpytivé zelené barvě Sage Green Dark a v měděné barvě Shimmer Copper vytvořené speciálně pro tuto edici. Exkluzivitu modelu MINI Clubman Final Edition připomíná interiér na obložení na straně spolujezdce plaketou s označením 1 z 1969. Stejná plaketa se nachází i na koberečcích a grafický nápis zdobí i kryt klíče k modelům MINI Clubman Final Edition.

Standardní výbava Connected Media zahrnuje 8,8palcový dotykový displej na centrálním přístroji, digitální službu MINI Online, Remote Services a integraci chytrého telefonu kompatibilní s Apple CarPlay a dalšími aplikacemi prostřednictvím vlastního ovládacího systému vozidla. Nejnovější generace ovládacího systému MINI optimalizuje možnosti pro rychlé a intuitivní ovládání funkcí vozidla, hudby, komunikace, navigace a aplikací.

Celkem vznikne 1 969 kusů vozu MINI Clubman Final Edition, což dává fanouškům automobilky MINI jedinečnou příležitost setkat se s výjimečným gentlemanem.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru