Milovníci japonských specialit zbystřete! Na prodej je jedinečný Nissan Skyline R33 GT-R

Od Anina Russová | 26. 3. 2018 0

Takový japonský skvost se do prodeje nedostává příliš často. O to víc, že jde o limitovanou edici, které vzniklo jen několik málo kusů. Na prodej totiž je Nissan Skyline R33 GT-R.

Toto epické auto je k prodeji na aukčním serveru goo-net.com za částku 495,8 milionu jenů, tedy v přepočtu za asi 968 tisíc Kč. Nejde o žádnou „obyčejnou“ verzi Skyline, ale o upravený speciál slavnou japonskou společností Tommykaira. Ta si vzala při tvorbě tohoto auta vzor ve hrách Gran Turismo a Forza Motorsport. Nepracovala ale jen na designové stránce, ale také na té technické.

Jen pro představu, na tomto Nissanu je vše plně funkční, nejde o žádný pouliční tuning jako z Rychle a zběsile. I to velké zadní křídlo se opravdu stará o pořádný přítlak zadní části auta. Kola jsou z lehké, ale velmi pevné slitiny a odpružení dodala věhlasná společnost Öhlins. Pod kapotu putoval nový mezichladič vzduchu, ale v autě je nová také spojka nebo výfuk. Aby vše pracovalo tak jak má, veškeré úpravy zakončila nová motorová řídící jednotka

Pokud patříte mezi milovníky japonských aut, pak už si možná pořizujete letenku do Japonska. Pokud ještě váháte, pak dodáme, že společnost Tommykair takto postavila jen asi 400 těchto Nissanů, přičemž jejich cena už jen a jen poroste.