Spousta řidičů kamionů si ten svůj vylepšuje, upravuje, snaží se odlišit. Bývalo to sice častější spíše v minulosti, ale i dnes se dá na vylepšené kamiony, tahače a nákladní auta narazit. Jeden Fin si ale svůj kamion upravil opravdu výrazně.

Opravdu dobrý řidič – a je jedno, zda nákladního nebo osobního auta – se o svoje auta stará. S tím ale často souvisí i jistá citová vazba k jeho stroji, která může vyústit k tomu, že si své auto také vylepšuje.

Fin Mika Auvinen si svůj tahač upravil velmi výrazně. Jenže není to pouze jeho tahač, ale upraveny jsou všechny nákladní automobily společnosti Kuljetus Auvinen, je jich aktuálně více než 10. Společnost má i svůj vlastní profil na facebooku, případně se můžete podívat přímo i na jejich webové stránky, kde jsou fotky tahačů ke zhlédnutí také.

Společnost Kuljetus Auvinen je rodinná firma z finských Helsinek. Její historie se datuje už do roku 1953 a specializuje se na převozy sypkých materiálů. Mika Auvinen v ní působí jako výkonný ředitel, který se často posadí i za volant.

Základem přímo toho Mikova je tahač Mercedes-Benz Actros 2663, který se úpravami proměnil k nepoznání. Exteriéru vévodí fialová barva a chrom. Úpravy prý vyšly na neskutečných více než 450 tisíc eur (v přepočtu více než 11,5 milionu Kč), ale Mika prý nelituje ani jediného centu. Práce na autě zabraly na 6 tisíc hodin!

O jeho tahači se můžete dočíst přímo i v magazínu značky Mercedes-Benz, článek je i v české mutaci. Přečíst si ho můžete zde. a na video z dílny automobilky se můžete podívat níže.