Pražská Městská policie by už neměla měřit rychlost, právě s takovým návrhem přišel do poslanecké sněmovny poslanec Bronislav Schwarz (ANO). Ten by totiž rád měření městské policii úplně zakázal. Podle něj by mělo měření rychlosti zůstat jen v rukou dopravních policistů.

Městská policie byla podle něj zřízena ze zcela jiných důvodů, s čímž bez výhrad souhlasíme. Rozloučit bychom se tak mohli jak s policejními auty strážníku s radarem, tak i s pevnými radary například na Jižní spojce v Praze. Tam by s největší pravděpodobností měření nezmizelo, jen by muselo přejít pod správu Policie ČR.

Podle nás je neuvěřitelné, že s něčím takovým opravdu přišel český poslanec. Podporují ho i názory odborníků, kteří už dlouho tvrdí, že tolik represe není třeba. Především proto, že u městské policie nejde tolik o hlídání bezpečnosti jako spíše o to, vydělat peníze pro městskou kasu. Často se tak hlídky doslova schovávají za prvním křovím.

Překvapivě je pro otevření diskuze i ministr dopravy Dan Ťok. U něj to opravdu velké překvapení, protože zatím nám všem jen ukazuje, jak se řidičům hází klacky pod nohy.

Tak uvidíme. Snad opravdu někdo vezme rozum do hrsti.

Hyundai-i30-kombi-Mestska-policie-Praha-02