Město Soběslav, vítězi E.ON Energy Globe Award ČR, si přebralo BMW i3

Autor: Pavel Srp - 11. 2. 2014


Město Soběslav převzalo v pátek 7. února cenu za nejsympatičtější projekt v soutěži E.ON Energy Globe Award ČR 2013. Od společnosti BMW Group ČR získalo tříletou zápůjčku elektromobilu BMW i3, společnost E.ON pak věnovala zdarma elektřinu v množství, na které vůz ujede minimálně 10 000 kilometrů. Město si ocenění vysloužilo za svůj projekt „Záchrana gotického hradu Soběslav“, který v rámci takzvaných ekologických Oscarů dostal nejvíce hlasů z řad široké veřejnosti.

Unikátní projekt spočíval v přestavbě tamního hradu, do něhož byl zasazen skleněný skelet, který nyní slouží jako městská knihovna. Její provoz je navíc díky modernímu architektonickému řešení a použitým technologiím maximálně energeticky úsporný. Hlavní izolační složku představuje složení stěn (zdivo hradu, vzduchová bublina a termosklo), které knihovnu tepelně izolují, a šetří tím náklady na spotřebovanou energii. Cenu za vítězství v soutěži o nejsympatičtější projekt E.ON Energy Globe Award ČR převzal starosta města Jindřich Bláha. „Elektromobil BMW i3 využijeme především ke služebním cestám. Rád bych svezl všechny, kteří se o náš úspěšný projekt zasloužili,“ uvedl starosta.

Generální ředitel společnosti BMW Group Česká republika, Dr. Josef Reiter, při slavnostním předání ceny připomněl, proč se firma stala generálním partnerem 5. ročníku E.ON Energy Globe Award ČR. „Takzvané ekologické Oscary nejen spojují zajímavé myšlenky, směřující k využití chytrých technologií, ale zároveň podporují snahu inspirovat a inovovat. Tato klíčová spojení pak přesně odpovídají filozofii značky BMW, zejména pak jejímu inovativnímu automobilu BMW i3,“ uvedl Reiter.

Město může elektromobil s dobíjecí stanicí Wallbox využívat zdarma po dobu tří let, navíc bez dodatečných nákladů. Společnost E.ON totiž k této ceně poskytne zdarma elektřinu pro ujetí vzdálenosti přibližně 10 000 kilometrů. „Jsem velmi rád, že vyhrál právě kulturní projekt přestavby gotického hradu v Soběslavi, sloužící dnes i jako městská knihovna. Pevně věřím, že město cenu využije velmi účelně, například ke služebním cestám, ale zároveň také přispěje k propagaci elektromobility jako ekologického způsobu dopravy,“ uvedl předseda představenstva E.ON Czech Holding AG a iniciátor ekologické soutěže E.ON Energy Globe Award ČR Michael Fehn.

 

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru