I když je v nadpise plastelína, ve skutečnosti jde o hliněný model. V automobilismu se začali využívat ve 30. letech minulého století. Tehdy se přišlo na to, že je mnohem jednodušší vytvářet prototypy z hlíny, která se snadno obrábí.  Přesto vytvarování hliněného modelu vozu zabere automobilovým designérům dlouhé týdny plné práce. Díky technologii fotografování time-lapse, můžete vidět modelování SLS AMG Black Series v méně než dvou minutách.

Video začíná v okamžiku, kdy designéři již mají základní tvary SLS AMG Black Series hotové. Široké blatníky, agresivně vyhlížející nárazník a odvětrávaná přední kapota už jsou na místě. Designéři se však v průběhu videa zaměřují na detaily, bez nichž by to nešlo. Po finálním modelování se na povrch nanáší fólie imitující lakování a díly použité z reálného auta, jako třeba: kola, světlomety, mřížky, koncovky výfuků a v neposlední řadě poznávací znaky automobilky Mercedes-Benz.

Poté, co shlédnete video do konce, přiznejte se, jestli byste na první pohled rozpoznali hotový hliněný model od reálného auta?

-TJ-