Mercedes-Maybach 6: luxusní kupé na další fotografii

Autor: Jan Karlík -   16. 8. 2016


Chystané kupé od Maybachu, jste na našich stránkách již mohli vidět. Mercedes-Maybach nás napíná a před oficiální premiérou na Pebble Beach Concours D’elegance nám dává k dispozici další fotografii. Tentokrát přední části tohoto luxusního kupé.

Mercedes-Maybach 6 1

Koncept se podle prohlášení německé automobilky bude jmenovat Vision Mercedes-Maybach 6. Na rozdíl od současné produkce automobilky Mercedes-Maybach se už nebude jednat o vyšperkovanou verzi stávajícího vozu Mercedes-Benz, ale samostatné a svébytné auto, které se bude prodávat čistě pod zančkou Mercedes-Maybach. Koncept a teoreticky také finální vozidlo by se nemělo podobat žádnému jinému vozu s trojcípou hvězdou ve znaku. Mělo by se tak jednat o jakýsi návrat automobilky Maybach, byť pod křídly Mercedesu. Příslušnost k této značce je patrná právě z tohoto předního pohledu.

Číslovka 6 v názvu vozu odkazuje na jeho délku v metrech. Budeme tak mít tu čest s nejdelším kupé vůbec. Takovému Rolls-Royce Phantom Coupé bude na jeho délku ještě 40 cm chybět. Je otázkou, jestli tohle je dobrá zpráva. I když jako majitel vozu takového kalibru asi problém parkovacích míst řešit nebudete. Vedle vaší helikoptéry je přeci ještě dost místa.

Nová fotografie odhaluje v podstatě pouze velmi rozložitou masku chladiče a úzké světlomety. Na finální podobu vozu a další informace, a snad také fakt, jestli se dočkáme sériové produkce takového krasavce, si musíme počkat do 18. srpna, kdy bude tento vůz v rámci Pebble Beach Concours D’elegance představen.

Mercedes-Maybach 6 2

Štítky: , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *