Mercedes-Benz změní označení modelů i motorizací

Autor: Pavel Srp -   12. 11. 2014


Mercedes-Benz chystá revoluci. Po přejmenování modelů AMG na jednoduché Mercedes-AMG se chystá přejmenovat také většinu běžných modelů.

Přejmenování sice na první pohled může působit zmatečně, ale ve výsledku nové názvy smysl mají. Mercedes-Benz ma aktuálně v nabídce 15 osobních vozů + supersport AMG GT. Jenže jejich označení je neučesané, a tak je potřeba to změnit.

Tradiční modely jako třída A, B, C, E, S a V zůstanou beze změny, stejně tak jako designové sedany CLA a CLS. Velkými změnami však projdou modely s pohonem všech kol i sportovní coupé. U čtyřkolek zůstanou beze změny pouze modely třídy G a GLA, GL se přejmenuje na GLS (S jako nejluxusnější podle třídy S), ML, resp. třída M na GLE, a GLK na GLC. A konečně na závěr, nová generace coupé SLK ponese označení SLC. Poslední písmeno v názvu bude vždy odkazovat na příbuznost s tím kterým modelem třídy A, C, E a podobně.

mercedes-benz-prejmenovani-modelu

Nebudou to však jediné změny. Změní se také označení motorů. U benzínových změna nenastane, zůstanou dále pouze u číselného označení. Ty naftové však místo CDI nebo BlueTEC ponesou jednoduše za číselným označením písmenko „d“, hybridy „h“ (a je jedno, zda půjde o benzínový nebo naftový hybrid), plug-in hybridy a elektromobily „e“, modely spalující CNG budou pojmenovány přídomkem „c“ a konečně automobily poháněné palivovými články ponesou za číselným označením písmeno „f“.

Změny se nebudou týkat písemné označení pohonu všech kol, které se i nadále na zádi automobilů bude označovat jako 4MATIC.

mercedes-benz-prejmenovani-motorizaci

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *