Tak to vypadá, že svět už nebude jako dřív. Zatím jezdil elektrickým off-roadem Mercedes-Benz třídy G jen Arnold Schwarzenegger, ale v brzké budoucnosti by se ho měli dočkat také všichni ostatní zákazníci. Právě tato zpráva se před pár dny objevila na Twitteru s tím, že už ji potvrdil šéf značky Ola Källenius.

Zatím tedy nebyly zveřejněny žádné podrobnosti, ale fakt je, že Mercedes-Benz (včetně divize AMG) nabízí různé verze hybridů a také se čím dál tím víc zaměřuje na udržitelnou mobilitu. Chápeme, že nabízet elektromobily nebo alespoň hybridy je dnes nutností, ale ta kombinace čistého elektromobilu a mamutího Géčka nám tak nějak nejde dohromady.

Je ale nutné vzít v potaz, že třída G už vlastně není, co bývala. A nejde o auto… Nehodláme snad shazovat terénní kvality tohoto auta, ostatně v redakčním testu jsme se přesvědčili, že jen těžko ho mimo zpevněné cesty něco překoná, ale smutným faktem je, že místo milovníků dobrodružství, kteří právě s tímto modelem často překonávali hranice všedních dnů, si Géčko pořizují spíše ti, kteří chtějí udělat dojem. Už není „in“, mít auto od bláta až na střechu, ale majitelé spíše kladou důraz na dokonale vyleštěnou karoserii a skvěle padnoucí velká kola.

Je jasné, že je to prostě jen vývoj. Na druhou stranu je potřeba dodat, že právě díky těm, kteří si Géčko pořizují jen na parádu, ještě existuje. Kdyby totiž mělo zůstat jen pro tu hrstku nadšenců, už by se nevyrábělo a my na něj mohli vzpomínat jen jako na legendu doby dávno minulé.

Arnold Schwarzenegger si nechal postavit elektrické “Géčko” – video

I proto nás celkem zajímá, jakou techniku Mercedes-Benz pro pohon elektrické třídy G zvolí, a kdy auto vlastně představí. Tipujeme ovšem, že to ještě pár let bude trvat. Bude se pak po vzoru jiných elektrických modelů jmenovat Mercedes-Benz EQG?