Mercedes-Benz se rozhodl dát cestování ve více lidech zase o něco vyšší úroveň. I do této chvíle jste měli možnost nakonfigurovat z nového Véčka velmi luxusní záležitost. Nová verze výbavy Exclusive jej má ještě více přiblížit luxusním limuzínám a interiérům soukromých letadel.

V-Klasse EXCLUSIVE – Exterieur, cavansitblau metallic, Panoram

Myslelo se samozřejmě primárně na interiér. Výbavová linie Exclusive se zaměřuje především na další vylepšení v oblasti standardní výbavy, ve které mohou zákazníci očekávat čalounění jemnou kůží Nappa. Ta je kombinována s lakovanými částmi obložení palubní desky doplněnými leštěným hliníkem. Ve standardní výbavě jsou také sedadla řidiče a spolujezdce elektricky stavitelná a vybavena vyhříváním s odvětráváním. Zadní samostatná seadla jsou blíže nespecifikovaným způsobem klimatizována. Nová je také konzole umístěná mezi předními sedadly. Ta disponuje pětilitrovým úložným prostorem vybaveným chlazením, loketními opěrkami a LED osvětlenými termo držáky nápojů. Dle vaší libosti můžete nápoj buď udržovat v teple a nebo naopak chladit.

A protože pro maximální spokojenost posádky je důležitá i audiosoustava, v rámci výbavy Exclusive najdete ve výplních dveří a palubní desce dohromady 16 (!) reproduktorů značky Burmester. Více světla do interiéru pustí panoramatické střešní posuvné okno, které je s rozměry 1,90×1,12 m největší v této kategorii. Novou výbavovou linii poznáte také zvenčí. Označení Exclusive najdete na blatnících a ve standardu dostane tato verze sportovní podvozek a 19″ litá kola. To je při nejmenším poněkud zvláštní volba, u této verze bych čekal snahu o co největší komfort.

Mercedes-Benz uvádí třídu V v provedení Exclusive na německý trh za cenu od 74 911 €, v přepočtu zhruba 2 030 000 Kč. Na oficiální českou cenovku si budeme muset ještě chvíli počkat.