Mercedes-Benz třídy C Coupé: nové, ale známé tvary – foto + video

Autor: Jan Karlík - 14. 8. 2015


Mercedes-Benz oficiálně představil Coupé verzi oblíbené třídy C. Stejně jako v případě verze sedan, i zde je výrazná podobnost s nejvyšší třídou S, tenkokrát však v odpovídajícím provedení Coupé. Designová jednolitost, fakt, ke kterému býváme ve většině případů kritičtí, zde rozhodně není na škodu. Naopak, třídu S Coupé považuji za jeden z nejhezčích aktuálních automobilů na silnicích. Jak moc si toho od staršího a většího bratříčka třída C Coupé vypůjčila?

Na začátek toho není mnoho. Jakmile odtrhnete oči od povedeného designu, zjistíte, že pod kapotu se prozatím nastěhovaly pouze čtyřválce. Základem je benzínová jednotka 1,6 l s označením C180 o výkonu 115 kW/156 koní, dále dvoulitr, který má ve verzi C200 výkon 135 kW/184 koní, v modelu C250 155 kW/211 koní a v C300 nakonec 180 kW/245 koní. Jak jsme ale naznačili, počítá se i se silnějšími motory. V plánu je verze C450 AMG, kterou bude pohánět přeplňovaný šestiválec, a třešničkou na dortu bude i v tomto provedení model C 63 AMG, který by měl být představen 19. srpna. Abychom byli féroví, nesmíme zapomenout na vznětové jednotky, které budou v nabídce dvě. Bude se jednat o známé čtyřválce s označením 220 a 250, tedy agregáty o objemu 2,1 l a výkonu 125 a 150 kW (170 a 204 koní) se vstřikováním AdBlue.

Standardem bude pohon zadních kol kombinovaný s manuálními převodovkami. Za příplatek bude samozřejmě možné objednat automatické převodovky a nebo pohon všech čtyř kol 4MATIC. Příplatková výbava bude samozřejmě rozsáhlá. Jmenujme například adaptivní tempomat, jehož funkčnost je až do 200 km/h, umí úplně zastavit, znovu se rozjet a také popojíždět v kolonách. Systém pro udržení v pruhu už také není žádnou novinkou, nicméně v třídě C Coupé nově nepotřebuje ani nastříkané čáry na silnici. Tyto pomocníky ještě doplní systém nouzového brždění.

Svou premiéru nové kupé zažije na autosalonu ve Frankfurtu a plánovaný prodej bude spuštěn v prosinici tohoto roku.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru