Mercedes-Benz slaví 50leté výročí povedeným spotem – video

Autor: Pavel Srp - 18. 6. 2017


V letošním roce slaví Mercedes-Benz půl století od založení značky AMG. Připravila k tomu speciální video, které jeho historii mapuje.

AMG – tato tři písmena symbolizují po celém světě vrcholné automobilové výkony, exkluzivitu, hospodárnost a potěšení z velmi dynamické jízdy. Společnost založili Hans-Werner Aufrecht a Erhard Melcher a dali ji jméno AMG („Aufrecht a Melcher, Großaspach“ ).

Vůbec prvním autem, které z Affalterbachu, ve kterém AMG stále sídlí, vyjelo, byla „rudá svině“. Velká červená limuzína Mercedes-Benz 300 SEL 6,8 AMG, která zažila nevídané úspěchy v roce 1971 při 24hodinovém závodě na okruhu Circuit de Spa-Francorchamps. Oba muži původně koupili vůz jakou bouraný, postupně ho upravili a připravili pro závody. Když přijeli na závodní trať, stali se terčem posměchu. Velká těžká limuzína s automatickou převodovkou se přece nemůže mnohem menším a lehčím soupeřům rovnat. Nakonec z toho bylo vítězství ve své třídě a druhé místo v celkovém hodnocení. Dalším milníkem byla Melcherem zcela nově a nezávisle vyvinutá hlava válců s moderním ventilovým rozvodem.

Všechny „rudé svině“, které dnes lze potkat, jsou ale repliky. Díky svému obřímu výkonu a pohonu pouze zadních kol žral pneumatiky, a tak byl nakonec použit pro testování pneumatik. I repliky ale znějí působivě. Však se podívejte na video z motoristické slavnosti Legendy, která se konala o minulém víkendu v Praze.

Dnes je AMG ve 100% vlastnictví značky Mercedes-Benz. Spolupráce byla zahájena v roce 1990. S vozem C 36 AMG byl v roce 1993 uveden na trh první model, vyvinutý na základě smlouvy o spolupráci s koncernem Daimler-Benz. V roce 2005 se stal Mercedes-AMG stoprocentní dceřinou firmou společnosti Daimler AG a v roce 2009 byl představen model Mercedes-Benz SLS AMG, první vozidlo, vyvinuté kompletně značkou Mercedes-AMG. S vozem SLS AMG GT3 postavila značka AMG v roce 2011 další velký pilíř ve světě motoristického sportu. V roce 2014 následovalo představení modelu Mercedes-AMG GT a v roce 2015 byly uvedeny modely řady 43, které přivedly ke značce širší skupinu zákazníků.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru