Když jsem kolegovi ukazovala fotky tohoto upraveného Mercedesu, jeho reakce byla více než výstižná. Vypadlo z něj totiž něco jako „to se u MANSORY zbláznili už definitvně?“ Víme, že u MANSORY jsou úpravy hodně extravagantní, ale úprava Mercedes-Benz S 63 AMG Coupé vypadá asi jako King Kong na steroidech.

mansory-mercedes-amg-s63-amg-black-edition-1

Tedy nechápejte mne špatně. Tohle S63 AMG Coupé je agresivní, drzé a vypadá tak, jak by velké coupé vypadat nikdy nemělo. Jenomže čím víc se na ni díváte, tím víc vás tahle myšlenka přestává tížit a možná se vám auto naopak bude líbit. Je jiné, ujelo snad ze závodního okruhu? Nakonec mu všechny ty nasávací a větrací otvory, předimenzované prahy i blatníky nebo obrovské křídlo vypadající jako středověká sečná zbraň odpustíte. Zajímavě vypadají i 22 palcová kola, která mají evokovat pavučinu, proto také název úpravy „Spider“.

Ale co, budiž vše zapomenuto hned po nastartování. Standartní S 63 AMG pod kapotou schovává kumulované peklo v podobě 5.5 litrového V8 o výkonu 585 koní s točivým momentem 900 Nm. Jenomže jsme u MANSORY a tam nic není dost. Výkon byl samozřejmě důkladně poladěn. Z přeplňované V8 vyždímali 985 koní a 1400 Nm! Z klidu na stovku tak teď auto (je to pořád auto, nebo už zbraň?) vystřelí za 3.2 sekundy a maximální rychlost byla elektronicky omezena na 300 km/h.

MANSORY zatím do světa nepustil informace o cenách, ale jasné je, že se nám zamotá hlava. Jasné také je, že tahle zběsilost bude vystavená na autosalonu ve Frankfurtu.

mansory-mercedes-amg-s63-amg-black-edition-2

Comments are closed.