Vladimir Putin – jako ruský prezident – určitě nejezdil a stále nejezdí obyčejnými auty. Důkazem budiž tento Mercedes-Benz S 600 Pullman Guard. Ten vychází z velmi oblíbené generace W140 mercedesu třídy S, které se pro jeho mohutnost přezdívalo „mamut“. A ten je nyní v Moskvě na prodej.

Kromě toho, že jde o prodlouženou limuzínu, je také vyvbaveno pancířem pro balistickou ochranu třídy B6/B7. To znamená, že posádku ochrání při střelbě z útočných pušek a také některých typů ostřelovacích pušek. Bohatá je podle popisu v inzerátu také výbava.

O pohon takto velkého a (díky obrnění) také těžkého auta se stará to nejlepší, co bylo v té době k dispozici. Jde o atmosférický šestilitrový dvanáctiválec (typ M120) s výkonem 290 kW/394 koní a s 570 Nm točivého momentu. Ani tak zcela jistě nebude dynamika omračující, vždyť maximální hmotnost vozu může být až 5 tun. Pohotovostní nebude zase o tolik nižší, ovšem její hodnotu bohužel neznáme.

Vůz byl registrován v roce 1995, za pár dní tedy oslaví již 22 let. Za tu dobu najel mrzkých 25 tisíc kilometrů. Nebyl tedy příliš vytížený a podle toho také vypadá. Dle fotek je ve skvělém stavu.

Prodejce z Moskvy si toto auto velmi cení. Svědčí o tom poměrně sebevědomá cenovka, kterou za vůz požaduje. Pokud byste o toto auto měli zájem, připravit si musíte 1,3 milionu dolarů, což je v přepočtu více než 31 milionů Kč!

Mercedes-Benz S 600 Pullman Guard (W140) Vladimira Putina

Mercedes-Benz S 600 Pullman Guard (W140): Oficiální fotografie vozu