Mercedes-Benz nabídne speciální SLS AMG GT

Autor: Pavel Srp - 5. 6. 2012


Automobilka Mercedes-Bez přichází s faceliftovaným modelem SLS AMG a přidává k němu verzi SLS AMG GT. Ta nabídne více výkonu, upravenou převodovku nebo změny v interiéru. Nabízet se bude jak ve verzi kupé, tak i ve verzi kabrio.

Úpravy motoru zahrnují jak nové vnitřnosti, tak i úpravy softwarové. Výsledkem je zvýšení výkonu o téměř tři desítky plnokrevníků, tedy hodnota 599 koní a točivý moment 650 Nm. Ruku v ruce by vždy s úpravou motoru měla jít také úprava automatické převodovky a v Mercedesu se toho drží. Sedmistupňová převodovka AMG Speedshift DCT nabídne rychlejší přeřazení a celkovou lepší souhru s motorem. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne SLS AMG GT za pouhých 3,7 sekundy, z 0 na 200 km/h to zvládne za 11,2 sekundy. Maximální rychlost je pak elektronicky omezena na 320 km/h.

Nový bude také elektronický podvozek. Pružiny budou tužší, tlumiče nabídnou více kontrolních algoritmů, takže kontakt kola s vozovkou bude ještě intenzivnější. To vše bude mít na svědomí ještě lepší jízdní vlastnosti než doposud.

Zvenku se SLS AMG GT pozná podle tmavého pozadí předních i zadních světlometů, červeně natřených brzdových třmenů a několika dalších unikátních dílů, jakými jsou například nová maska chladiče ve vysokém lesku, nebo nová zpětná zrcátka a spoilery. Vedle nápisu AMG se také nově objeví logo „GT“.

Po otevření dveří na nás čeká všudypřítomná Alcantara. Tu najdeme na středovém tunelu, na vyplních dveří a podobně. Černá kombinace čalounění sedadel kontrastuje s červenými bezpečnostními pásy. Sedadla budou vyvedena ve speciální designové kůži nabízející zcela jiné barvy než „obyčejné“ SLS AMG. Připlatit si budete moci i za některé části interiéru v karbonu.

První auta se k zákazníkům dostanou v říjnu 2012.

[nggallery id=915]

-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru