mercedes-pasy-01

Moderní technologie jsou, nejen v automobilovém průmyslu, posledních pár let na velkém vzestupu. A pokud se bezpečnostní prvek dostatečně nakombinuje s pohodlím tak, jak to udělal Mercedes-Benz, je úspěch zaručen.

Určitě každý z nás někdy seděl na zadních sedačkách a jak velí zákon, jistě jsme se všichni řádně připoutali… Nevím jak vy, ale já mám na zadních sedadlech věčný problém kam zacvaknout pás. Proto Mercedes přišel s nápadem přidat ke sponě pasů malý elektromotor. Ten reaguje například na otevření zadních dveří a do té doby sponu schovanou v sedačkách vysune ven o celých 2,8 cm a ještě ji nasvítí červeným světýlkem. Ve chvíli, kdy se připoutáte, spona opět zajede na své místo mezi sedačky. Tím nejen, že nepřekáží, ale přitáhne vaši pánev víc k sedačce a v případě nárazu tím eliminuje vyklouznutí z pásů. Pokud počítače v autě zaregistrují možnost nehody (prudké brzdění, apod.) spona se „uklidí“ do sedačky ještě o dalších 40 mm a pokud k nehodě nakonec opravdu dojde, aktivují se pyrotechnické napínače, které vaše tělo pevně zafixují do sedačky. V případě, že po nehodě kdokoliv otevře dveře (záchranář, policista, náhodný kolemjedoucí, apod.), spona automaticky vyjede znovu nad sedačky.

Tato novinka se bude v nejbližším termínu montovat do všech vozů značky Mercedes-Benz. První ji samozřejmě ale dostane nová třída S.