Ruská tuningová firma se hodlá na letošním autosalonu v Ženevě pořádně blýsknout. Po masivní karbonové úpravě Porsche 911 Turbo se můžete těšit na upravený Mercedes-Benz GLE Coupé. Ano, je to tak. Ono se to vlastně dalo čekat, že stuttgartské X6 se úpravci nevyhnou.

Mercedes-Benz GLE Coupé TopCar Inferno

Na ženevském autosalonu úpravce představí kompletní paket s názvem Inferno. K dispozici nám úpravce zatím dal trojici snímků, na kterých vidíte úpravy naftového auta. Podle zveřejněných informací je paket Inferno vhodný pro montáž na kteroukoliv z nabízených verzí modelu GLE Coupé a TopCar uvádí i jeho ceny. Pokud si zájemce o tuto úpravu vystačí s plasty, pak je sada nových karosářských dílů vyjde na 17 080 € (cca 465 000 Kč), ale jestliže zatouží po sadě s díly z uhlíkových vláken, pak si bude muset připravit 20 205 € (okolo 550 000 Kč).

V této ceně najdete nový přední nárazník s integrovanými LED pro denní svícení. Na něj navazují plastové, či karbonové díly rozšiřující přední blatníky. Součástí jsou také výdechy, který prý odvádějící ohřátý vzduch z motorového prostoru. Není to tedy jen slepá žábra od Milotecu. Dále jsou k dispozici nové nástavce prahů a rozšíření zadních blatníků. Zadní část doplňuje nový nárazník a poměrně výrazný difuzor. Odtrhová hrana, znak a další doplňky mohou být na vaše přání vyrobeny také z karbonu.

Mercedes-Benz GLE Coupé TopCar Inferno

Do paketu Inferno dále patří upravená kapota motoru s novou mřížkou masky chladiče. Když lehce přimhouříte obě oči, představíte si nějakou šedou metalízu, která bude lépe korespondovat s karbonovými díly, nejeví se to jako úplně špatný způsob, jak vaše přiostřit GLE Coupé. Pokud tedy úplně zapomenete na fakt, že přiostřovat vůz s karoserií kupé-SUV je tak trochu nesmysl sám o sobě, ale pokud na tom trváte, měli jste to udělat správně, nákupem modelu z dílny AMG.

Jo, a místo těch nesmyslných disků, které svým průměrem daleko přesahují 20″, si také musíte představit elektrony o správné velikosti s obutím, které mezi vašimi obratli nechá alespoň nějaké zbytky plotének…

Mercedes-Benz GLE Coupé TopCar Inferno