Na autosalonu v New Yorku Mercedes-Benz oficiálně představil svůj nejnovější přírůstek. GLC Coupé spojuje poslední dobou velmi úspěšný segment SUV a přidává trochu kupé (alespoň vzdáleně svým tvarem). Logicky tak míří hlavně proti BMW X4, ale spadeno ma také na Range Rover Evoque a Porsche Macan.

Jeho vzhled není žádným překvapením. Sám Mercedes-Benz naznačil jeho tvar a zadní část je naprosto věrnou kopií většího GLE kupé. V podstatě až po sloupek B karoserie je nové kupé tvarově shodné s výchozím modelem třídy GLC, za ním se ale střecha výrazně svažuje, zmenšuje se prosklená plocha bočních oken a všechno končí miniaturní odtrhovou hranou pátých dveří. GLC Coupé nevypadá vůbec špatně, nicméně originální určitě není. Podobnost s větším vzorem je téměř stoprocentní. To ostatně Mercedes-Benz poslední dobou dělá…

Rozměry nového SUVkupé jsou následující. GLC Coupé na délku měří 4 730 milimetrů, je 1 600 mm vysoké a 1 639 mm široké. Rozvor pak činí 2 873 mm a je totožný s výchozím modelem. Dobrou zprávou je fakt, že přepracováním původního tvaru karoserie téměř nedošlo k omezení zavazadlového prostoru. Kufr má 491 litrů objemu (GLC má o 14 l více) a po sklopení zadních opěradel dostanete celkem 1 205 litrů.

Vůz dorazí má dorazit na evropský trh někdy během podzimu tohoto roku. V první vlně nabídky bude GLC Coupé nabízen s jedním benzinovým (GLC 250, 211 koní) a dvěma vznětovými motory (220 d, 170 koní a 250 d, 204 koní). Koncem roku 2016 se v nabídce objeví také plug-in hybridní verze s označením GLC 350 e, která nabídne kombinovaný výkon 320 koní. A dobrá zpráva pro fanoušky svižnějšího svezení. Stejně jako v případě klasické verze, i tady se v nabídce objeví verze AMG GLC 43 4Matic s 360 koňmi. Na bližší informace a ceny na našem trhu si budeme muset ještě počkat.

Přidat komentář