Mercedes-Benz CLA se dočkal decentního faceliftu: pozměněný design a nové motory

Od Jan Karlík | 18. 3. 2016 0

Automobilka Mercedes-Benz postupně modernizuje své nejmenší modely s platformou MFA. Předloni vylepšil třídu B, loňský rok se faceliftu dočkala třída A. Nyní přichází čas na CLA a to v klasické verzi i v praktičtějším Shooting Brake. Modernizovaná třída CLA se představí na autosalonu v New Yorku a můžete očekávat lehce omlazený vzhled, novinky v interiéru a osvěžení palety motorů.

Mercedes-Benz CLA Shooting Brake (X117), 2016

V rámci lehkých tvarových změn exteriéru chtěli designéři zvýraznit sportovní styl třídy CLA. Stylisté připravili nový nárazník s ozdobnou lištou a standardně dodávanou „diamantovou“ maskou chladiče v černém provedení. Nová ozdobná lišta se objevuje i na zádi, kde propojuje nově řešené koncovky výfuku a tím zadní partie opticky rozšiřuje. Do nabídky pak dorazily také nové pětipaprskové disky, které budou dostupné ve dvou barevných odstínech. Novinkou je také modrá metalíza, kterou můžete vidět na fotografiích.

Více změn však můžete zaznamenat v interiéru, kam se nastěhoval nový tenčí displej palubního infotainmentu, úhlopříčkou osmi palců, který se dočkal nového skleněného krytu. Nové jsou také dekory desky a kvalitnější čalounění. Lehce pozměněn byl přístrojový štít a došlo k rozšíření možnosti výbavy. CLA i CLA Shooting Brake nově mohou mít třeba bezdotykové otevírání zavazadelníku, systémy Apple CarPlay, myslelo se také na bezpečnost, je tu přednárazový systém a diodová hlavní světla za příplatek.

Součástí nabídky motorů se nově stává turbodiesel s označením 180 d v úsporné variantě BlueEfficiency Edition. Ta nabízí výkon 80 kW jako stávající motor o objemu 1,5l, má ale nižší spotřebu – v kombinovaném cyklu činí 3,5 l/100 km. Mezi benzinovými agregáty je novinkou přeplňovaný dvoulitr s označením 220 a výkonem 184 koní (135 kW), který je standardně spárován s pohonem všech kol a sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou.

Na vrcholu třídy CLA stojí provedení AMG s přeplňovaným dvoulitrem o výkonu 381 koní (280 kW) a točivém momentu 475 Nm, kterého se mimochodem také týká pár změn. Například diodová hlavní světla jsou nyní ve standardní výbavě, upravovala se aerodynamika, došlo ke snížení odporu vzduchu a v interiéru najdeme opět upravený přístrojový štít. Jednotka standardně spolupracuje se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou a pohonem všech kol.

Modernizovaná třída CLA se poprvé oficiálně představí na autosalonu v New Yorku, který začíná již příští týden.

Přečtěte si také:  Volkswagen zahajuje předprodeje modernizovaného modelu T-Roc. Češi dostanou i prodlouženou záruku na 3 roky nebo 90 000 km