mercedes-amg-g63-with-fiery-exhaust

Mercedes-Benz AMG G 63 střílí z výfuku ohnivé plameny

Autor: Pavel Srp - 5. 10. 2017


Když byl před 38 lety, v roce 1979 představen Mercedes-Benz třídy G, málokdo si asi dokázal představil, jak dlouhého věku se tohle auto dožije a jaké motory se pod jeho kapotou budou objevovat. Z původně armádního stroje se vyklubal neskutečně stylový automobil.

Mercedes-Benz třídy G se nabízí i ve verzích AMG a ta menší se nám ve videu představí jako stylový plamenomet. Menší nese označení G 63 AMG a pohání ji osmiválec. Ta větší se jmenuje G 65 AMG a pohání ji dvojitě přeplňovaný motor V12 a to je možná jedna z těch vůbec největších úchylností – myšleno v tom nejlepším slova smyslu – kterou si ještě dnes lze pořídit. Mercedes-Benz ale moc dobře ví, že géčko je stylové, proto si v posledních letech přichystal spoustu speciálních verzí: G 63 AMG 6×6, G 500 4×42 a nebo třeba superluxusní Mercedes-Maybach G 650 Landaulet. Jsou to takové verze na rozloučenou…

Skvělá je ale i verze G 63 AMG, se kterou jsme před pár lety strávili příjemných pár dnů v rumunských horách. A právě o této verzi třídy G je přiložené video. Tohle auto má pod kapotou twin-turbo motor V8 s objemem 5.5 litru. Jde o plnotučný osmiválec, který skvěle zní už v sérii. V tomto případě se ale na auto podívali specialisté z PP Performance a sériový výfuk vyměnil za laděný kousek Fiery Exhaust. Ten nejen skvěle zní, ale také nabízí působivé efekty. Však posuďte sami… :)

https://www.instagram.com/p/BZtoQ-Vh-WI/

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru