Mercedes-Benz A45 AMG je nejočekávanějším hothatchem poslední doby. Proč? Protože automobilka slibuje, že půjde o nejsilnější čtyřválec všech dob a současně o motor, který má největší poměr výkonu na litr objemu. Minulý týden jsme se na tiskové konferenci k modelům AMG od předsedy představenstva společnosti Mercedes-AMG GmbH, Ola Källeniuse, dozvěděli, že číslovka vyjadřující výkon v koních bude začínat trojkou.

Základem motoru pro verzi AMG je model A250 – jde tedy o dvoulitr s přímým vstřikováním paliva a přeplňovaný turbem. Mluví se o finálním nalazení mezi 335 koní a 400 Nm až 350 koní a 450 Nm… To je oproti původním 211 koním docela rozdíl.

Motor má být spojen s automatickou sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou AMG SPEEDSHIFT DCT a s pohonem všech kol.

Na snímcích, které máme k dispozici, je vidět, že A45 AMG bude míst stejné nárazníky jako již nabízený AMG Sport styling balíček. Tedy až na tři drobné detaily: jiná 18″ hodně paprsková kola, jinou mřížku chladiče a lichoběžníkové koncovky výfuků (AMG Sport styling má kulaté).

Podle informací britského magazínu Auto Express se cena nevyšplhá přes 50 tisíc Euro a měla by se pohybovat dokonce do 45 tisíc Euro (o cca 9 tisíc Euro více než zatím nejdražší A250). Mercedes-Benz má jasný cíl – A45 AMG musí být levnější než konkurenční Audi RS3, ale ta už se neprodává a nová generace zatím není.

Oficiální představení má proběhnout již za pár měsíců na autosalonu v Ženevě. My se těšíme! A co vy? 😉

-PS-