Mercedes-Benz 250 v původním stavu s 56 tisíci najetými kilometry – video

Autor: Anina Russová - 16. 2. 2013


Bývaly doby, kdy automobilky ještě vyráběly opravdová auta. Taková, která vydržela při správné péči a řádném servise opravdu neskutečné množství najetých kilometrů. Například vozy taxi z dílny automobilky Mercedes-Benz neměly problém vydržet stovky tisíc kilometrů a jsou dokonce známy i případy, kdy takový vůz vydržel třeba i milion kilometrů. To už je dnes s malými přeplňovanými turbomotory skoro utopie. :)

Ale na druhé straně mince, oproti denně používaným taxíkům, jsou vozy, k nimž se majitel chová jako k rodinnému šperku. A právě jeden taový tu dnes pro vás máme. Jedná se o Mercedes-Benz 250 z roku 1971.  Od roku svého zrození vůz najel pouhých 56 tisíc kilometrů. Vše je v původním a neskutečně zachovalém stavu. Obzvlášť v interiéru a na laku karoserie je krásně vidět, že majitel moc dobře ví, co má v garáži a náležitě se o to stará.

Mercedes-Benz s označením W114 má na svědomí francouzský designer Paul Bracq a v našich končinách se pro tento vůz usídlila přezdívka kraťas. Pod kapotou měl už tehdy velký šestiválec označovaný jako typ 230. Ten se mohl pochlubit výkonem 88 kW/120 koní. Poprvé byl vůz široké veřejnosti představen v roce 1968 na autosalonu v Ženevě a okamžitě zaznamenal obrovský úspěch, jenž mu vydržel až dodnes. Vždyť ceny tohoto modelu se dnes pohybují v řádech desetitisíců. Pár jich je aktuálně na prodej i v našich českých končinách. ;)

-AR-

Štítky: ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru