Mercedes-Benz 190 E 2.5 Evo II se ukáže na Nurburgringu v rámci Youngtimer Trophy

Autor: Anina Russová - 13. 10. 2015


Asi se mnou budete souhlasit, když řeknu, že taková hezky stavěná „pětadvacítka“ je prostě fajn. A fajn je i skvostný Mercedes-Benz 190 E 2.5-16 Evolution II, který v březnu letošního roku oslavil právě 25. narozeniny. Říká se, že ženy nestárnou, ony zrají a s tímhle autem je to stejně. Tenhle Mercedes totiž zraje nejen do neskutečných pořizovacích cen, ale také co do stylu. A protože by byla věčná škoda tuhle poněkud mastodontní bestii nechat postávat v muzeích, vydá se znovu na trať a to rovnou na tu nejlepší, tedy na Nurburgring.

Mezi 23. a 25. říjnem se na Nurburgringu představí dokonale zrestaurovaný Mercedes-Benz 190 E 2.5-16 Evolution II během akce s názvem Youngtimer Trophy. Pořadatelé očekávají, že se na start postaví zhruba celkem 500 skvělých youngtimerů, kterým bude vévodit právě právě 190 E. Za volant se posadí vynikající závodnice známá třeba ze série DTM, Ellen Lohr.

První dva dny se bude jezdit jen po té části okruhu, které se říká Grand Prix. Poslední den se všechny vozy vydají na celý okruh a to včetně slavné Severní smyčky. Právě na tomto místě 16.června 1990 Evo II debutovalo.

Bylo by hloupé nepřipomenout si základní data o tomhle skvělém autě. Pod kapotou hlasitě hřmí řadový čtyřválec o objemu 2.5 litru a výkonu 235 koní. Zrychlení z 0 na 100 km/h se odehraje za 7.1 sekundy a maximální rychlost zvládne 250 km/h. To jsou hodně slušná čísla i na dnešní dobu! Na téhle akci bude rozhodně na co koukat!

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru