Mercedes-AMG uvedl nový model. I když má kola a loketní opěrky, uplatnění najde spíše v kanceláři než v garáži

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Mercedes-AMG -  16. 8. 2022


Snad všechny automobilky nabízí více či méně zajímavé příslušenství, které většinou znamená oblečení, cestovní kufry, nějaké hračky nebo třeba hrnečky na kávu. Některé značky ale svou nabídku rozšiřují třeba i o poměrně zajímavé vybavení do domácnosti. Dobrým příkladem je třeba Mercedes-AMG, který vám umožní cítit se jako v autě i ve chvíli, kdy sedíte na nudné poradě za kancelářským stolem.

Jak už asi tušíte, je to kancelářská židle a jejím základem je sedačka z auta, konkrétně sportovní sedadlo s integrovanou opěrkou hlavy z modelu Mercedes-AMG GLA 45 S. Nechybí mu výrazné boční vedení, ale ani loga AMG. Sedadlo je čalouněno kombinací umělé kůže a mikrovlákna a dostalo červené kontrastní pruhy a prošívání.

Přečtěte si také:  Test Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+ (2020)

Kancelářská židle není podle AMG jen stylová, ale také velmi pohodlná. Opěradlo lze nastavit do ideální polohy a stejně tak je možné poměrně libovolně upravovat výšku a umístění područek. Nastavit je možné také výšku samotné židle, stejně, jako prodloužení sedáku pro pohodlí stehen.

Vzhledem k tomu, že se bavíme o sedadle přímo z modelu Mercedes-AMG, je jasné, že nejde o levnou záležitost. Automobilka si za něj účtuje 3500 eur, tedy v přepočtu asi 86 000 Kč.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *