Už brzy představí značka Mercedes-Benz novou generaci legendárního off-roadu třídy G a podle dostupných informací půjde o docela revoluční model.

Na jednu stranu je to pochopitelné, ale na tu druhou musíme zamáčknout slzu, protože Géčko milujeme právě proto, že je roky stejně hranaté, nekonvenční a prostě jiné. Než se ale dočkáme jeho nové podoby, rozloučí se Mercedes-Benz se současnou generací speciální verzí s názvem Exclusive Edition. V nabídce bude tato edice jak ve verzi G 63 AMG, tak také ve vrcholné dvanáctiválcové verzi G 65 AMG.

V obou případech bude novinka lakována šedým lakem s názvem Monza Grey Mango, přičemž vůbec poprvé v historii značky Mercedes-Benz, respektive třídy G, bude stejným odstínem lakován i kryt rezervního kola umístěný na zádi vozu.

Zákazníci si budou moci připlatit za několik designových, ale i praktických vychytávek. Mezi ty bude patřit například odolné gumové ochranné prvky karoserie, prahy z leštěné oceli nebo designové boční polepy. Osmiválcový Mercedes-AMG G 63 dostane 21palcová litá kola v matně černém provedení a G 65 AMG bude mít tatáž kola, ale vyvedená v lesklé černé.

Zajímavé to ale bude i v interiéru. Zde je možné si jeho barevné provedení zkombinovat z šesti různých barev, ale výsledek musí být vždy kombinací dvou odstínů. Sedadla dostanou výrazné prošívání a jejich bočnice si zákazník může nechat obléknout do karbonových nebo leskle černých panelů.

Pod kapotou se u obou verzí nic neměnilo. A proč také. 🙂 G 63 AMG pohání osmiválec o objemu 5,5 litru, který nabízí 571 koní a 760 Nm, G 65 AMG zase dvanáctiválec o objemu 6.0 litru, který na všechna kola posílá 630 koní a 1 000 Nm.

Máte na auta zálusk? Pak se připravte na to, že ceny jsou, ostatně jako jméno edice, exkluzivní. Základní cena pro osmiválec je 163 125 eur, tedy asi 4,3 milionu korun. Za dvanáctiválec pak 287 658 eur, tedy 7,5 milionu korun.