Mercedes-AMG představil novou verzi A 45 S s lakem oslavujícím Nürburgring

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Mercedes-AMG - 19. 2. 2024


Mercedes-AMG je se slavným německým okruhem Nürburgring pevně spjat, ostatně testuje na něm své nejvýkonnější modely a trhá na kousky jeden rekord za druhým. I proto před lety uvedla lak, kterým jej chtěla oslavit. A právě ten teď dostal Mercedes-AMG A 45 S Limited Edition.

Tím lakem je matná zelená Green Hell Magno, kterou už v roce 2016 dostal Mercedes-AMG GT R. A název této barvy odkazuje právě na jednu z přezdívek okruhu Nürburgring, tedy Zelené peklo. Barvu v případě malého hatchbacku u mercedesu doplnili výraznými žlutými a černými detaily. Velmi výrazné, ale vůbec ne špatné.

K tomu automobilka přidala 19“palcová kovaná kola lakována primárně černou, ale doplněnou o výrazné žluté akcenty. Černožlutá kombinace se propsala i do interiéru. Opěrky hlavy, stejně, jako karoserie, nesou logo 45 S. Stejně tak, jako koberečky. Mimochodem, čalounění není pravou, ale syntetickou kůží.

Na technice auta se nic neměnilo. Stále je tu pohon všech kol AMG Performance 4Matic+, který pracuje s osmistupňovou automatickou převodovkou. Pod kapotou je dvoulitrový přeplňovaný agregát o výkonu 421 koní a s točivým momentem 500 Nm. Mimochodem, jde o nejvýkonnější sériový čtyřválec na světě. Ten zvládne zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy a maximální rychlost je elektronicky omezena na 270 km/h. A cena? Ta v Česku začíná na částce jen lehce převyšující dva miliony korun.

 

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru