Na právě probíhajícím autosalonu v Dubaji představuje Brabus svou úpravu relativně nového Mercedesu z divize AMG, modelu GLE 63 S Coupé. Těžko tomu věřit, ale v nabídce úpravce je B63S 700 tou umírněnější variantou. Ve Frankfurtu jsme totiž mohli vidět tuning, který tomuto pseudo-kupé propůjčuje výkon až 850 koní!

Úpravy provedené na zevnějšku vozu se nesou v podobném duchu jako v případě 850 koňové varianty. To znamená nové nárazníky a jejich nástavce vyrobené samozřejmě z uhlíkového vlákna. Podobný osud čekal na boční nástavce prahů a zadní část vozu s masivním, a prý i funkčním difuzorem. Novinka má nádherná, obří kovaná 23″ kola vlastní výroby. Pokud jste se pozastavili nad nízkoprofilovou pneumatikou, hodí se ještě uvést, že Brabus také nainstaluje novou řídící jednotku vzduchového odpružení a „stuttgartskou X6 díky ní můžete přiblížit k zemi až o 35 mm více. To vše po přepnutí na režim Brabus Sport.

Nárůst o 115 koní výkonu a 200 Nm točivého momentu nevznikne jen tak mávnutím kouzelného proutku. A protože Brabus dělal svoje úpravy vždy poctivě, tentokrát se nebudeme bavit pouze o výměně ECU. Přeplňovaný 5,5litrový vidlicový osmiválec se dočkal nových turbodmychadel, nových svodů i výfukového systému z nerezové oceli a přepracovaného sání. V rozletu vás nezastaví obligátní omezovač na 250 km/h, a tak se dostanete až na hodnotu 300 km/h. Ve sprintu na 100 km/h budete o 0,2 s rychlejší. Brabusu B63S 700 to tedy bude trvat rovné 4,0 sekundy!

Úpravci z Bottropu rádi své vozy nabízí jako kompletní balíček. Myslelo se tedy také interiér. Nutno zmínit, že zde je to čistě o vaší představivosti. Nikdo vám nebude silou vnucovat sedadla v nevkusném modrém odstínu, jako tomu bylo na vystaveném voze v Dubaji. I když nepochybujeme o tom, že právě tam se to určitě prodá. K barevné změně Brabus přihodí velké množství dekorů ať už z karbonu nebo z leštěného kovu. Teď už se jen rozhodnout, jestli potřebujete 850, nebo vás stačí 700 koní.. 😀