Mercedes-Benz GLE Coupé se po krátké době dočkal také ostré verze z divize AMG. Hlavní rival bavorské X6M nabídne osmiválec o objemu 5,5 litru, dvě výkonnové verze, pohon všech kol a až 585 koní!

Celým jménem, na které už potřebujete zápisník, se novinka jmenuje Mercedes-AMG GLE 63 Coupé 4MATIC. Silnější verze se pak protáhne ještě o písmenko “S” na konci. Obě verze však nabídnou známý agregát divizie AMG, plnotučný 5,5 litrový vidlicový osmiválec, kterému pomáhají dýchat dvě velká turbodmychadla. Slabší provedení nabízí 409 kW (556 k) a 700 Nm točivého momentu, S-ko pak 430 kW (585 k) a 761 Nm. Motor je spjat se sedmistupňovým automatem a pohonem všech kol, který má o něco radši zadní nápravu (60:40). Obligátní omezení rychlosti na 250 km/h vás už ani nemůže překvapit. Co se týče zrychlení, výkonnější S zvládne sprint z 0 na 96 km/h v čase 4,2 s!

Exteriér se pevně drží designového směru posledních AMG, můžete tak očekávat obří tlamu s nasávacími otvory, rozšířené blatníky, sportovní výfuk… Pozměněn byl samozřejmě také podvozek, který standardně používá 21″ disky AMG a v případě verze S, ještě o palec větší. Změny v interiéru pak zahrnují nová anatomická sedadla, sportovní volant a také upravený přístrojový štít. Znáčky AMG jsou samozřejmostí. Příplatková výbava nabízí také systémy známé například z modelu S Coupé, výčtem například AMG Ride Control, Active Curve System nebo Sports Direct-Steer.