Auto s karoserií kombi není úplně prototypem sportovního auta, ale zdání může klamat. Mercedes-AMG E 63 S kombi 4Matic zajel na okruhu Nürburgring takový čas, za který by se nemusela stydět ani opravdová sportovní auto. Jde o nejrychlejší kombi světa.

Zajímavé je, že rekordní čas 7 minut, 45 sekund a 19 setin nezajela sama automobilka, ale magazín Sport Auto, který auto testoval. Mimochodem dělají to s testovanými auty poměrně často.

Můžete namítnout, že tohle AMG je vážně výkonné auto a tak to nebylo zase tak složité… A budete mít pravdu, i když jen napůl. Je totiž velmi výkonné, ale také těžké. Na váze byste mu odečetli více než dvě tuny. Pohání ho twin-turbo vidlicový osmiválec s objemem čtyř litrů s výkonem 450 kW/612 koní a točivým momentem 850 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne i díky sériově montovanému pohonu všech kol za pouhých 3,5 sekundy a maximální rychlost může být za příplatek posunuta až na 290 km/h.

Čas, který toto superrychlé kombi na Nürburgringu zajelo, se dokázal přiblížit časům například mnohem exkluzivnějších mercedesů CLK 63 Black Series a C 63 AMG Coupe Black Series, které tento okruh zajely podle informací za 7 minut a 45 sekund. Předjelo však i taková auto jako například Lamborghini Gallardo Superleggera nebo BMW M4. Stejně jako dosud nejrychlejší kombi, kterým byl z roku 2015 SEAT Leon ST Cupra 280.