Mercedes-AMG C63 Coupé oficiálně – foto + video

Autor: Jan Karlík - 21. 8. 2015


Na nejostřejší verzi nového kupé od automobilky Mercedes-Benz jsme si po představení běžné verze museli chvilku počkat. Po úniku fotografií a přehlídce zamaskovaných kupátek tu máme konečně oficiální fotografie a informace. Má se začít BMW M4, Audi RS 5 a Alfa Romeo Giulia QV bát?

Mercedes-AMG C 63 Coupé má samozřejmě většinu komponent společnou se svým čtyřdvéřovým bratříčkem. Pod dlouhou přední kapotou je uložen dvěma turby přeplňovaný osmiválec 4,0 l původem z Mercedesu-AMG GT. Jak bývá u posledních ostrých Mercedes zvykem, i C63 Coupé se bude nabízet ve dvou výkonových variantách. Základní C 63 Coupé má výkon 350 kW/476 koní v 5 500 až 6 250 ot./min a maximální točivý moment 650 Nm v rozmězí 1 750 až 4 500 ot./min. Provozní hmotnost činí výrazných 1 785 kg a zrychlení z 0 na 100 km/h je otázkou rovných čtyř sekund.

Silnější varianta C63 S Coupé disponuje vyšším výkonem 375 kW/510 koní a točivý moment poskočil na rovných 700 Nm. Mimo softwarové úpravy bylo změn dosaženo také výměnou některých dílů a kvůli tomu verze „S“ ztloustla o 15 kg. Tato verze má také aktivní uložení motoru. Zrychlení je ale i tak o desetinu sekundy lepší. Obě verze v rozletu brzdí elektronický omezovač rychlosti nastavený na 250 km/h. Za příplatek vám ho chlapíci z Affalterbachu posunou na hodnotu 290 km/h. Standardně vyjíždí nový Mercedes na adaptivním podvozku a výkon na zadní nápravu posílá sedmistupňový automat AMG Speedshift MCT. Samozřejmostí je také samosvorný diferenciál. Jak bývá u západních sousedů zvykem, verze AMG musí být pořádně slyšet. Standardní výfuk má elektronicky ovladatelnou klapku, která celý systém ztlumí při popojíždění po městě. Druhá sportovnější verze (za příplatek) nabízí tlačítko, takže způsob jakým budete budit sousedy, je pouze a jen na vás :)

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru