20190525_Misano_FIA_ETRC_MP_193

První závodní víkend sezony v italském Misanu dopadl pro oba jezdce týmu Buggyra Racing nad očekávání dobře. Adam Lacko v novém speciálu VK50 přidal v neděli další pódiové umístění a udržel se tak ve vedení šampionátu o dva body před dotírajícím Němcem Hahnem. Snový začátek pro Janese!

ME tahačů: Lacko se s novým speciálem vyhoupl do čela šampionátu

Superpole

Adam Lacko zopakoval v neděli za neustávajícího deště svůj kvalifikační výsledek ze soboty, kdy zajel druhý nejrychlejší čas. „Na neděli jsem se těšil. Předpověď ukazovala, že by mělo pršet celý den což se i potvrdilo. Celý měřený trénink lilo jako z konve. Přesvědčili jsme se, že dokážeme přenastavit auto ze sucha na mokro opravdu během chvíle a vše fungovalo perfektně. S druhým místem jsem spokojený, uvidíme, jak dopadne závod. Jestli bude takovéto počasí i odpoledne, tak to může být hodně dramatické,“ predikoval Lacko.

Oly Janes si v druhé kvalifikaci víkendu vyjel jedenáctý nejrychlejší čas. „Škoda, do superpole mě chyběly jen tři desetiny sekundy. Mám z toho ale dobrý pocit a těším se na závody. Uvidíme, zda se opět dokáži probojovat do nejlepší desítky,“ řekl Janes.

Třetí závod

Start třetího závodu probíhal za vlajících žlutých vlajek zakazující předjíždění. Důvodem byla mokrá trať. Aktuálně první muž průběžného pořadí se ihned po startu usadil na druhé pozici, která byla i konečná. „Jsem spokojený. Další druhé místo a důležité body do průběžného hodnocení. Před startem začalo opět silně pršet a na trati byly místy velké kaluže, nebyl to vůbec jednoduchý závod,“ hodnotil třetí jízdu Lacko.

Britský pilot v barvách Buggyry Oly Janes se opět dokázal probojovat do nejlepší desítky závodu. „Mám radost, třetí závod, třetí Top 10. Zatím jde vše podle plánu. Dvě kola před cílem jsem byl dokonce devátý, ale Steffi využila své letité zkušenosti a dokázala mě v posledním kole závodu předjet,“ konstatoval Oly.

20190525_Misano_FIA_ETRC_MP_191Čtvrtý závod

Adam Lacko svou si stíhací jízdou v posledním závodě dojel pro čtvrté místo. „Závod jsem si užil. Na startu jsem se probojoval o dvě pozice dopředu, ale po kontaktu s Albacetem ve třetím kole jsem se opět propadl a musel začít stíhací jízdu. Nakonec se mi podařilo dostat ze sedmé pozice na čtvrtou, první trojka už měla velký náskok a nebylo v mých silách je dohnat,“ hodnotil závod Lacko, který vede šampionát o dva body před Hahnem. „První víkend vyšel na jedničku. Byl jsem sice optimistický, ale že budu odjíždět z Misana ve vedení jsem nečekal. Auto fungovalo výborně ve všech podmínkách, a to stále nejsme na jeho hranici. Mám z toho hodně dobrý pocit a těším se na další závody.“

Oly Janes zaznamenal nejlepší víkend ve svém dosavadním účinkování v evropském šampionátu tahačů, když bodoval ve všech čtyřech jízdách. „V takový začátek jsem snad ani nesnil. Z Misana odjíždím nadšený. Podařilo se mi v každé jízdě dojet v nejlepší desítce a bodovat. Navíc v Promoters cupu jsem se usadil na první pozici. Věřím ale, že se můžu ještě zlepšit. Už teď se těším do Maďarska,“ řekl Oly, který v průběžném hodnocení uzavírá první desítku nejlepších jezdců.

20190525_Misano_FIA_ETRC_MP_196