czech-truck-prix-2019-autodrom-most-buggyra- (5)

ME tahačů 2019: Kvůli dešti byly oba nedělní závody v Mostě zrušeny

Autor: Tisková zpráva -   1. 9. 2019


Druhý závodní den na mosteckém autodromu byl z důvodu nepřízně počasí zásadně ovlivněn. Oba nedělní závody byly nakonec po několika nesmyslných rozhodnutí jury zrušeny, bez nároku na body. Adam Lacko tak dnes nedostal šanci předvést se před skvělým domácím publikem, které ani prudký déšť neodradil a zůstalo na okruhu až do konečného verdiktu.

ME tahačů 2019: Buggyru v Mostě hnaly davy fanoušků! Lacko se jim odvděčil dvěma pódii.

Superpole

Adam Lacko zajel ještě za slunečného počasí v druhé kvalifikaci víkendu opět druhý nejrychlejší čas. „Nejsem si vědom, že bych udělal nějakou chybu. Jsem se svým výkonem spokojený. Jochen dneska zase letěl, a dokonce překonal Davidův traťový rekord, který držel deset let, o jednu setinu. V závodě bude hodně záležet na startu. Uvidíme, jak to dopadne,“ řekl v tu chvíli ještě spokojený Lacko.

Oly Janes zajel třináctý čas. „Oproti včerejšku jsem se zlepšil skoro o vteřinu, ale bohužel zrychlili i ostatní, takže to žádný výrazný posun dopředu není. Přeci jen ale ze šesté řady se startuje lépe než z osmé. V závodě se může stát cokoliv, včerejšek je toho důkazem. Budu bojovat,“ konstatoval Oly po měřeném tréninku.

Třetí závod

Hodinu před startem třetí pohárové jízdy v Mostě lehce zapršelo, ale trať stačila do začátku závodu z velké části uschnout. I tak ale jury ne příliš šťastně rozhodla o „mokrém závodě“, kdy se jedno kolo odjede za Pace Truckem, druhé pod žlutými vlajkami. „Rozhodnutí ředitelství závodu jsme moc nerozuměli, ale museli jsme se s tím smířit,“ řekl Adam k dané situaci. Po třech kolech ale přišla průtrž mračen, která zapříčinila přerušení závodu. „Co na to říct, jsou to závody. První přerušení bych ještě pochopil, ale to, co se dělo po tom už ne. Mohli se v klidu odjet dvě kola pod žlutými vlajkami a pak závod znovu spustit. Bohužel se druhý restart kvůli dešti opět ani neuskutečnil a pak už jsme jen čekali co bude. Nakonec v 18:00 vydala jury rozhodnutí o zrušení obou nedělních závodů,“ smutnil aktuálně třetí muž pořadí. „Mrzí mě to hlavně za fanoušky, kterých sem dorazilo i dnes neskutečné množství. Bohužel ale neviděli ani jeden kompletní závod. Počasí neovlivníme, některá rozhodnutí ale ano,“ zakončil den Lacko. Pouhá tři odjetá kola na rozdávání bodů nestačila. Průběžné pořadí šampionátu tak zůstává po sobotě nezměněné.

Přečtěte si také:  Na Dakaru se ženili všichni čerti, Valtr z toho vytěžil druhé místo

I britský pilot Oly Janes byl v neděli z vývoje smutný. „Most je známý, že diváci zde vytváří během závodů skvělou atmosféru, takže se zde těším na každou možnost se jim předvést. Bohužel se dnes odjela pouze kvalifikace a dvě ostrá kola. Počasí ovlivnit nedokážeme.“

Finský pilot Mika Mäkinen si svůj první závodní víkend po dlouhé pauze představoval trochu jinak. „Bohužel s tím nic nenadělám. Alespoň, že vyšla sobota, kterou sem si zde hodně užil. Teď si s vedením sedneme a rozhodneme se, jak bude naše spolupráce pokračovat. Sám to zatím nevím, nechme se překvapit.“

„Je to obrovská škoda. FIA je po posledních událostech až příliš opatrná. Rozhodně s jejími dnešními rozhodnutími nesouhlasím. Ubližuje to oběma stranám, ale nejvíce jsou na tom biti diváci, kteří chtějí vidět napínavé závody, a nakonec odjíždí domu rozladění, protože vlastně neviděli vůbec nic. Chtěl bych jim všem poděkovat za úžasnou podporu. Přeci jen pro ně to také tohle všechno děláme. Jsou ale věci, které neovlivníme. Věřím, že za rok se tu všichni opět sejdeme,“ uvedl k nedělnímu dění manažer týmu Jan Kalivoda.

Na mokré trati sice odjely v neděli své závody vložené série Seyffarth Audi Sport R8 LMS Cup a KIA Platinum Cup, v případě trucků to ale možné nebylo. Jan Foukal, mluvčí mosteckého autodromu k tomu dodává vysvětlení rozhodnutí sportovních komisařů, které pochází z úst jejich zástupce: „Pro tahače vzhledem k tonáži a především pneumatikám, které na rozdíl od cestovních vozů neodvádějí tak kvalitně vodu, by byl start velmi riskantní.“

Štítky: , , , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *