McLaren 720S pro Dubaj

McLaren 720S asi není potřeba nějak důkladně představovat. Asi neexistuje nikdo takový, kdo by o něm slyšel úplně poprvé. Kdyby ale náhodou, tak připomeneme, že jde o fantasticky naladěný supersport, který pohání plnotučná V8 twin-turbo o objemu čtyř litrů, která řidiči poskytne výkon 720 koní a točivý moment 770 Nm. Navíc je hmotnost auta pouhých 1419 kg. Zrychlení z klidu na 100 km/h se odehraje za 2,9 sekundy, na 200 km/h za 7,8 sekundy a na 300 km/h zrychlí za 21,4 sekundy. Už takhle to zní dost dobře, co myslíte?

Dokonalé technice je uzpůsoben i design auta, který podléhá nejpřísnějším aerodynamickým požadavkům a technologickým nezbytnostem. Ale přesto se v Dubaji našel někdo, komu to není dost dobré a přímo u McLarenu si pro tento model objednal doslova jedinečný tovární tuning.

720S dostalo temně černé lakování, které je zkombinováno z karbonovými detaily. Nejde jen a pouze o designový prvek, ale o odkaz na legendární McLaren F1. K tomu ale tvůrce přidal zlatá kola nebo tepelný štít potažený 24karátovým zlatem. Aby bylo dílo dokonáno, zlaté detaily se promítly i do interiéru, kterému jinak vévodí černý semiš. No, není to úplně náš šálek kávy, ale vzhledem k tomu, kam auto putuje, nás to vlastně ani nepobuřuje.

Naopak nám přijde jako velmi zajímavý nápad přidat na zadní výsuvné křídlo nápis v arabštině, který na první pohled vypadá jako panorama Dubaje. Jinak jde ale o dnes již legendární větu zakladatele automobilky Bruce McLarena, která se dá přeložit jako „Život je měřen úspěchy, nikoliv jen roky“.

Kolik celá úprava stála a kdo přímo je šťastným majitelem, nevíme. Pokud jde ale o některého z dubajských boháčů, jistě se dotyčný s autem dříve nebo později pochlubí.