V automobilovém světě není mnoho modelů, které by se do historie zapsaly tak nesmazatelným písmem jako McLaren F1. Ve své době byl jako zjevení, a i dnes na něj někteří pohlížejí jako na něco, co snad ani nemá původ na naší planetě.

McLaren F1 byl autem, které bylo “jiné”. Vždyť třeba jen ta zvláštně umístěná sedačka řidiče, pro kterou McLaren našel místo vpředu uprostřed. Sedačky pro další dva spolujezdce pak byly umístěny za ní po stranách.

Podle všeho to vypadá, že McLaren se k tomuto rozmístění sedadel hodlá vrátit i u nástupce této legendy, který by měl mít před sebou finální sérii testů. Zatím jde o projekt s názvem BP23, který se dá snadno rozklíčovat. Ta dvě písmenka ukazují na zkratku divize Bespoke Project, číslo 2 pořadí speciálního projektu McLaren Special Operations a číslo 3 zase na počet sedadel.

Jinak je ale McLaren tajemný jako hrad v Karpatech. Jediné, co zatím nepřímo potvrdil, je použití hybridního pohonu, který by měl nabídnout minimálně 1 000 koní. První zákazníci by se měli dočkat během roku 2019, ale částku, kterou si budou muset připravit, zatím značka neprozradila.