McLaren P1 LM pokořil rekord na legendární trati v Goodwoodu – video

Autor: Jan Karlík -   1. 7. 2016


Během letošní legendární motoristické slavnosti Festivalu rychlosti v Goodwoodu padl nový rekord. Jedná se o kategorii vozů schválených pro běžný silniční provoz. Hlavní hvězdou byl jezdec Kenny Brack, který vytvořil rekordní dvojici s vozem McLaren P1 LM. Záznam z rekordní jízdy můžete vidět v přiloženém videu. A že je na co koukat!

McLaren P1 LM, je v podstatě upravený traťový GTR, který může díky provedeným úpravám zcela legálně na běžné silnice. Srdcem vozu je i nadále hybridní pohonná jednotka, kterou tvoří především 3,8litrový osmiválec dopovaný dvěma turbodmychadly. Nově však došlo k přeladění motoru na benzín s 99 oktany a společně se zvýšením tlaku turbodmychadel se výkon srovnal se závodní verzí na kulatých 1 000 koní. Důležitá je také hmotnost, verze LM ještě lehčí než jeho závodní předobraz GTR, a to o nezanedbatelných 59 kilogramů. Může za to výfukové potrubí z Inconelu, absence zvedacího systému Air Jack a výměna skleněných oken za lehčí polykarbonátová.

Na voze jsou aerodynamické prvky zvyšující přítlak a kola s pneumatikami, která jsou homologována pro silniční provoz. V interiéru je to pak óda na karbon a Alcantaru. Další zásadní novinkou je volant totožný s tím, který měl Lewis Hamilton ve své vítězné formuli McLaren MP4-23. McLaren P1 LM se na svět dostane v pouhých pěti exemplářích, z nichž jeden bude vyveden v šedém odstínu, tedy právě ten který překonal rekord, další čtyři dostanou oranžový lak.

Pojďme ale zpátky k tomu rekordu. Kenny Brack dosáhl času 47,07 s a překonal tak čas 49,27, který v roce 2014 stanovil Jann Mardenborough s Nissanem GT-R Nismo v paketu Time Attack. Úsměvný je fakt, že McLaren P1 LM překonal i leckterá závodní auta.

Štítky: , , , , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek