Když se řekne McLaren 570GT, určitě vás nenapadne auto, které by jezdilo mimo silnice. A přece tomu tak je, což si mlžete prohlédnout v přiloženém videu.

McLaren 570GT je “civilnější verzí” kupé 570S. Do výbavy přidává několik komfortnějších prvků jako například tišší výfuk nebo kryt nad motor, který ho utiší, ale zároveň přidá prostor pro zavazadla. Zavazadelníky tak jsou k dispozici dva, 150litrový přední a 220litrový zadní. Nechybí ani panoramatická střecha, která interiér prosvětlí. Důraz na komfort jízdy byl opravdu velký, takže 570GT dostal také nové, tišší pneumatiky, speciálně vyvinuté Pirelli P Zero, které prý snižují hlučnost až o tři decibely. Měkčí naladění mají také tlumiče, přední o 15 %, zadní o 10 %. 

A konečně, bohatší je také výbava, která nově zahrnuje například čalounění sedadel kůží a jejich elektrické ovládání s pamětí a vyhřívání či parkovací senzory vpředu a vzadu.

O pohon se stará vidlicový osmiválec twin-turbo s objemem 3,8 litru. Jeho výkon je 419 kW/570 koní a točivý moment 600 Nm. Tyto hodnoty přenáší sedmistupňová dvouspojková převodoka na zadní kola. Zrychlit z 0 na 100 km/h zvládne McLaren 570GT za pouhých 3,4 sekundy a maximální rychlost je 328 km/h.

Světlá výška se běžně neudává, ale rozhodně to budou jednotky centimetrů. O to zajímavější je pohled na video, ve kterém se tento britský sporťák pohybuje mimo silnici. Co na to říkáte?