…jakpak by také ne. Model 675LT vznikl jako ulitmativnější verze modelu 650S a logicky se tak zařadil přímo pod top model automobilky, McLaren P1. Že to automobilka s jeho umístěním do portfolia myslí vážně, to dokazují také písmenka LT v názvu vozu. Označení LT (Long Tail) použila automobilka už dříve, v devadesátých letech u modelu F1 GTR. Ten se pak nejvíce proslavil díky závodům Le Mans.

Model 675LT bere svou okruhovou úlohu naprosto vážně a v základní výbavě tak kvůli redukci hmotnosti nenaleznete například klimatizaci. Větší část dílů karoserie má původ v karbonovém kompozitu, zde se myslelo opravdu na každý gram. Zajímavostí pak jsou také použité disky z lehké slitiny, jejichž váha je nižší, než u top modelu P1! Stejně jako všechny modely značky i 675LT používá k pohonu známý přeplňovaný šestiválec o objemu 3,8 litru vyšponovaný na 496 kW (650S má 478 kW). Z 0-100 km/h tento vůz zrychlí na 2,9 sekundy a maximální rychlost je impozantních 330 km/h. Velký podíl na těchto hodnotách má také aktivní aerodynamika a sympatická hmotnost vozu, která činní pouhých 1 250 kg.

Model 675LT se právě začal vyrábět a nebude dlouho trvat, než se svého vysněného vozu dočkají první zákazníci. My se můžeme alespoň podívat na hezky zpracované video, které vzniklo na španělském okruhu Parcmotor Castellolí. A jak už to u zajímavých automobilů bohužel bývá, 500kusová produkce je již vyprodána.