Bude tomu už dlouhých 50 let, od vzniku závodní série Can-Am, která je pro McLaren a jeho historii velice důležitá. Již od druhé sezóny tohoto podniku je totiž McLaren naprostým favoritem a leaderem. A právě proto se Wokingu rozhodli, že by bylo dobré to trochu připomenout speciální limitovanou edicí.

Na sezóny v letech 1967 až 1971 zřejmě britská značka stále vzpomíná v tom nejlepším. Podařilo se jim totiž v této závodní sérii naprosto dominovat. A protože to může být dobrý marketingový tah, setkáváme se s limitovanou edicí McLaren 650S Spider Can-Am. Limitovaná edice čítá 50 kusů a na starosti jí dostalo jí dostalo oddělení McLaren Special Operations (MSO).

McLaren Special Operations je tu právě pro tyto případy a pro plnění přání té nejnáročnější klientely. Vozy mají červeno-černé zbarvení a všech padesát kusů dostalo karbonový hardtop. Z uhlíkového vlákna jsou dále věci jako kapota, spoilery, střed zadního nárazníku znáčky Can-Am a další detaily. Speciální jsou také nová odlehčená kola v černé barvě inspirovaná designem šedesátých let a obutá do pneumatik Pirelli P Zero Corsa.

Ve standardní výbavě najde jeden z padesáti šťastlivců také karbon-keramické brzdy a černé brzdiče. Nový je také unikátní výfukový systém se čtyřmi koncovkami. Výkon motoru však zůstává stejný, a to 650 koní (478 kW), přičemž točivý moment činí 678 Nm. Z klidu na sto kilometrů v hodině dokáže vůz zrychlit za tři sekundy a maximální rychlost činí 329 km/h.

Byť nejsme cílovou skupinou zákazníků, musíme konstatovat, že tahle úprava se vážně povedla. McLaren tají cenu, ale ono to je stejně bezpředmětné. V době psaní tohoto článku si můžeme být jistí, že limitovaná edice už zná svoje nové majitele. Povídejte se alespoň na výborně zpracované video.