Matthias-Hossann-PEUGEOT

Matthias Hossann jmenován ředitelem designu značky Peugeot

Autor: Tisková zpráva - Zdroj a foto: Peugeot - 28. 7. 2020


Mimořádné nadání Matthiase Hossanna pro design bylo objeveno střediskem vyhledávání talentů Design centra skupiny PSA. Následně Matthias Hossann vystudoval vysokou školu Design Strate a poté, v roce 2002, začal v Design centru PSA pracovat.

Zde zastával různé pozice na mezinárodní úrovni, přičemž se podílel na projektech pro všechny značky skupiny PSA. Pět let strávil v Design centru v Šanghaji. Od roku 2013 je zodpovědný za koncepci budoucího designu vozů značky Peugeot. Pracoval na řadě ikonických koncepčních vozů1, včetně nejnovějšího konceptu e-Legend, a zodpovídal také za předprojektový design vozů značky včetně nejnovějších modelů 208 a 2008. V nové funkci může Matthias Hossann přejít od strategické vize designu značky Peugeot k realizaci stylu sériových modelů a podpořit tak dynamiku značky Peugeot pro nadcházející roky.

Čtyřicetiletý Matthias Hossann nastupuje na pozici šéfdesignéra značky Peugeot 28. července, ve funkci vystřídá Gillese Vidala.

Jean Pierre Ploué, šéfdesignér skupiny PSA, prohlásil: „S velkou radostí svěřuji tento post jednomu z nejnadanějších designérů své generace, který již ovlivnil budoucnost značky Peugeot a od této chvíle bude moci uplatnit svůj talent ve prospěch jejích zákazníků.“

Štítky: ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru