Matthias-Hossann-PEUGEOT

Mimořádné nadání Matthiase Hossanna pro design bylo objeveno střediskem vyhledávání talentů Design centra skupiny PSA. Následně Matthias Hossann vystudoval vysokou školu Design Strate a poté, v roce 2002, začal v Design centru PSA pracovat.

Zde zastával různé pozice na mezinárodní úrovni, přičemž se podílel na projektech pro všechny značky skupiny PSA. Pět let strávil v Design centru v Šanghaji. Od roku 2013 je zodpovědný za koncepci budoucího designu vozů značky Peugeot. Pracoval na řadě ikonických koncepčních vozů1, včetně nejnovějšího konceptu e-Legend, a zodpovídal také za předprojektový design vozů značky včetně nejnovějších modelů 208 a 2008. V nové funkci může Matthias Hossann přejít od strategické vize designu značky Peugeot k realizaci stylu sériových modelů a podpořit tak dynamiku značky Peugeot pro nadcházející roky.

Čtyřicetiletý Matthias Hossann nastupuje na pozici šéfdesignéra značky Peugeot 28. července, ve funkci vystřídá Gillese Vidala.

Přečtěte si také:  Test plug-in hybridu Peugeot 3008 Hybrid 225 (2020)

Jean Pierre Ploué, šéfdesignér skupiny PSA, prohlásil: „S velkou radostí svěřuji tento post jednomu z nejnadanějších designérů své generace, který již ovlivnil budoucnost značky Peugeot a od této chvíle bude moci uplatnit svůj talent ve prospěch jejích zákazníků.“