soul-asylum-hummer-h2-video

Máte rádi hudbu? Majitel tohoto auta ji miluje, jeho Hummer má 86 reproduktorů

Autor: Pavel Srp -   17. 1. 2019


Pokud máte rádi hudbu, asi pro vás bude důležité to, jak hraje audiosystém ve vašem autě. Rafael Capone ale hudbu miluje a je to na jeho Hummeru opravdu vidět!

Pokud si kupujete auto nějakého prémiového výrobce, máte možnost si za opravdu kvalitní hudbu připlatit (klidně i několik set tisíc). Lepší audio však dnes nabízejí už i mainstreamoví výrobci a obecně se kvalita zvuku v autech za poslední čtvrt století výrazně zlepšila.

Jenže Rafael Capone, zakladatel a majitel nahrávacího studia Soul Asylum, posunul audiosystém v autě na zcela novou úroveň. V jeho Hummeru H2 je 86 reproduktorů! Ty jsou umístěny klasicky v interiéru, ale třeba i ve výsuvném boxu na střeše. Hodnota přestavby, která – kromě několika desítek různých reproduktorů – obsahuje také 11 zesilovačů, 3 míle (!!) propojovacích kabelů, 3 alternátory a 7 autobaterií, je podle jeho slov 35 tisíc dolarů.

Rafael Capone je ze svého nahrávacího studia naučen, že reprodukovaný zvuk musí být opravdu kvalitní a právě na tom si u svého auta dal velmi záležet. Nejde mu jen o výkon, aby vyhrával soutěže (které samozřejmě vyhrává), ale o to, aby byl zvuk kvalitní a čistý. V úvodním videu přímo říká: „Chci, aby to bylo hlučné, ale chci i kvalitu zvuku.“

Auto používá pro charitativní účely, ale i pro ozvučení akcí, na audiosoutěže a podobně. Tvrdí, že je ho slyšet až tři míle daleko, a jednou na něj při ladění kvality zvuku před soutěží dojel i policista z místa vzdáleného 2,5 míle – tedy 4 kilometry.

Auto ale nemá jen reproduktory a komponenty s tím související. Dostalo i lak, polepy, velká kola anebo všudypřítomné LED osvětlení, za které Rafael Capone také sbírá hodnocení.

Štítky: , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *