Titulek zní jasně, do prodeje se totiž chystá krásné červené Ferrari Enzo z roku 2003. Jeho cena je extrémní, ale zasloužená. Ale k té až později.

Ferrari Enzo je legendou. Bylo vyrobeno jen 399 kusů, a právě proto je dnes tolik žádané. Většina z oněch 399 vozů je pečlivě uschována ve sbírkách po celém světě a jen málokdy nějaké mění majitele. Proto bude tahle aukce pro pobočku serveru eBay z Nashvillu, která prodej chystá, velkou událostí.

Enzo je v perfektním stavu a před prodejem ještě prošlo pečlivou údržbou přímo u Ferrari. Najeto má pouhých 11 959 mil (cca 19 tisíc kilometrů) a samozřejmostí je jeho kompletní dokumentace. Máte na něj zálusk? Připravte si 2,7 milionu dolarů, tedy v přepočtu asi 62 milionů korun. Za to dostanete uprostřed skvostné karoserie uložený motor o objemu 6,0 litru s výkonem 660 koní s točivým momentem 657 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h se odehraje za pouhých 3,6 sekundy a maximální rychlost je neuvěřitelných 350 km/h. To jsou zajímavé hodnoty i na dnešní dobu, co myslíte?